Спеціальні потреби

Від зламу кредитку захистять фарбою


Від зламу кредитку захистять фарбою
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Від зламу кредитку захистять фарбою

Скандал з крамницею «Тарґет» вкотре піднімає питання щодо безпеки пластикових банківських карток. Як можна врятувати інформацію, яка міститься на магнітній смузі та чіпі картки? Науковці у Великобританії випробовують нову технологію, яка дозволяє розміщувати інформацію не в чіпі, а в самому пластику. Поки що робота над новою технологією перебуває на початковій стадії, але компанія-розробник каже, що банки вже проявили зацікавленість у її використанні.

Більшість карток сьогодні оснащені магнітною стрічкою, яка містить закодовану інформацію про банківський рахунок власника та персональний ідентифікаційний номер клієнта.

Лабораторія за 80 млн попереджатиме про урагани
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00
Інші банки цю інформацію розміщують у чіпах. Обидві системи уразливі. Злочинці можуть вкрасти цю інформацію, здійснивши хакерську атаку на комп’ютерну систему банку чи продавця, або як випадку з «Тарґетом», знявши інформацію з касових автоматів у магазині.

Британські технологи кажуть, що незабаром банківську інформацію можна буде розміщувати у самому пластику.

Професор Університету Ворвік Ґордон Сміт каже, що науковці розміщуватимуть цю інформацію за допомогою кольору пластику:

Науковці рекомендують темряву
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00
«Коли ми розплавлений пластик виливаємо у форму, ми рухаємо барвники таким чином, щоб вони сформували певну картинку».

Саме унікальна конфігурація барвників у середині пластику і відображає дані кредитної картки. Картку сканують, а спеціальна програма зчитує дані, які містяться у пластику.

Розробник Ґордон Сміт каже:

«Коли ми вперше придумали створювати картинки на пластику, це було заради естетики. Відтак, коли ми зрозуміли, що можемо приховувати картинки, розмальовувати поверхню пластику, щоб закрити зображення, ця ідея пішла далі».

Британські технологи кажуть, що незабаром банківську інформацію можна буде розміщувати у самому пластику.
Сміт погоджується, що і цю систему безпеки можна зламати, але це значно складніше. Злочинцям знадобляться для цього спеціальні плавильні апарати, а за один такий агрегат доведеться викласти понад 300 тисяч доларів.

Наразі розробники у процесі отримання патенту на свою технологію.

А зараз, поки нова технологія недоступна для комерційного використання – кілька правил, які можуть врятувати ваш банківський рахунок від злочинців. Розраховуючись у магазині обирайте опцію кредит, замість дебіту. Таким чином, у момент трансакції за вас платить банк, а потім вже знімає гроші з вашого рахунку.

Еко-будинки не по кишені американцям
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00
Якщо ви користуєтесь дебітною карткою – частіше міняйте пароль. І, звичайно, регулярно перевіряйте свій банківський рахунок, не чекаючи на кінець місяця.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG