Спеціальні потреби

Побудова «Північного потоку-2» може бути виправданою лише з урахуванням інтересів України – міністр економіки Німеччини


Міністр економіки Німеччини Пітер Альтмайер
Міністр економіки Німеччини Пітер Альтмайер

Міністр економіки Німеччини заявив, що на його думку, російський газопровід "Північний потік-2" може бути збудований із збереженням життєво важливих інтересів України. Втім, додав він, Берлін також веде переговори щодо диверсифікації постачання енергії за допомогою зрідженого природного газу.

Президент США Дональд Трамп у липні звинуватив Німеччину у тому, що вона стала заручницею Росії через її енергетичну залежність і закликав Берлін припинити роботу над газопроводом "Північний потік-2".

Вашингтон стурбований тим, що трубопровід позбавить Україну важливих надходжень від транзиту газу, і каже, що Москва використовує "Північний потік-2" для розколу Європи.

«Особисто я вважаю, що цей проект може бути виправданим, якщо одночасно будуть враховані життєво важливі інтереси України», - заявив міністр економіки Німеччини Пітер Альтмайер в інтерв’ю агентству Рейтер, яке відбулося в п'ятницю та було опубліковане у неділю.

«І один з цих життєво важливих інтересів полягає в тому, що навіть після 2019 року Росія продовжуватиме транспортувати великі об’єми газу через територію України. Наразі це питання обговорюється»,- сказав він, додавши, що переговори є дуже важкими.

«Ми не зменшимо залежність від Росії, запустивши такий трубопровід, як "Північний потік-2", а потім постачаючи газ з Росії з інших трубопроводів», - сказав Альтмайер.

Він зазначив, що більша незалежність можлива лише в тому випадку, якщо Німеччина створить інфраструктуру постачання зрідженого газу.

Вашингтон просуває ідею поставок в Європу американського зрідженого газу як альтернативу російському газу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG