Спеціальні потреби

Обійти ядерні санкції Північній Кореї могло допомогти відкрите наукове співробітництво з Китаєм - ЗМІ


Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин

Попри те, що Північна Корея роками перебувала під дією суворих санкцій, які перешкоджали їй розвивати ядерну зброю, минулого року країна випробовувала «найпотужнішу зброю, відому людству». Про це повідомляє американське Національне громадське радіо (NPR), зазначаючи, що КНДР приховувала розробку зброї, використовуючи відкриту дослідницьку співпрацю з іншими країнами, зокрема з Китаєм.

Як відзначає стаття, Китай посідає провідні позиції у науковій співпраці із КНДР

Американський Інститут міжнародних досліджень Міддлберрі у Монтереї проаналізував 1304 статті північнокорейських авторів, опубліковані в наукових журналах, і половина з них, на думку дослідників, могла мати пряме або непряме військове застосування, інформує NPR. Більша частина досліджень була виконана в співавторстві з китайськими вченими.

Як відзначає стаття, Китай посідає провідні позиції у науковій співпраці із КНДР. Пекін може розглядати наукову співпрацю із КНДР, як свого роду заохочення для Північної Кореї.

«Є аспекти математичного моделювання, що виглядають особливо придатними для ракет і літаків. Є інженерна робота, яка стосується кабелів, які б використовувалися в ядерних реакторах. Це досить чітке подвійне використання», – заявив NPR Кі Парк, нейрохірург Гарвардської медичної школи, який багато разів їздив до Північної Кореї і проаналізував витяги зі статей.

На Заході вченим доводиться проходити через тривалий і вимогливий процес перевірки, щоб отримати дозвіл на співпрацю з північнокорейськими колегами, зважаючи на санкції. Проте не відомо, чи піддаються аналогічному контролю з боку їхнього уряду китайські дослідники, зауважує NPR.

Дивіться також: Як Росії не вдалося заблокувати українську резолюцію в ООН щодо Криму

Як Росії не вдалося заблокувати українську резолюцію в ООН щодо Криму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

XS
SM
MD
LG