Спеціальні потреби

Регулятор Польщі не погодився з Німеччиною щодо "Північного потоку-2" і вказав на ризики зловживань з боку "Газпрому"


Польський енергорегулятор переконаний - сертифікація газотранзитного проекту "Північний потік-2" несе ризики для енергопостачання в Європі. Енергетична регуляторна служба Польщі оприлюднила відповідний висновок в рамках міжурядових консультацій щодо сертифікації "Північного потоку-2" Німеччиною.

Сертифікація проекту, на думку польського регулятора, ставить під загрозу енергопоставки до Європи а також порушує принцип енергосолідарності ЄС та правила конкуренції.

Така оцінка не співпадає з позицією Міністерства економіки Німеччини, яке минулого тижня заявило, що "Північний потік-2" не загрожує енергопоставкам до Європи.

"В своєму аналізі, Федеральне міністерство економіки дійшло висновку, що сертифікація не становитиме загрози для поставок газу до ФРН та ЄС", - наводить Reuters текст заяви німецького міністерства.

Nord Stream 2 AG контрольований російською державною компанією "Газпром" "створює особливо значні ризики для енергопоставок. Зокрема минулі газові кризи спричинені цією країною і цією компанією а також теперішні цінові маніпуляції порушують конкуренцію в Європі
Енергетична регуляторна служба Польщі

Польське відомство не погоджується і вказує на роль "Газпрому" в теперішньому різкому зростанні цін на газ в Європі, яке спонукало низку європейських країн звернутись до Єврокомісії із запитом розслідувати можливі цінові маніпуляції. Відомство також нагадало газову кризу 2009 року, коли "Газпром" припинив постачання газу і це призвело до нестачі тепла в деяких європейських країнах.

"Nord Stream 2 AG контрольований російською державною компанією "Газпром" "створює особливо значні ризики для енергопоставок. Зокрема минулі газові кризи спричинені цією країною і цією компанією а також теперішні цінові маніпуляції порушують конкуренцію в Європі.

"Російська Федерація залишається важливим і природнім джерелом поставок для регіону. Ця сертифікація призведе до значної концентрації впливу та функцій в руках установи, яка перебуває під впливом Російської Федерації і може зашкодити співпраці між регіонами ЄС в газопостачанні", - йдеться у висновку.

Польський регулятор також додав висновки українського НКРЕКУ, де йдеться про ризик того, що запуск "Північого потоку-2" може витіснити українські транзитні поставки газу а також призвести до зростання ціни на газ для українських споживачів.

Німецька влада має час до середини січня для сертифікації проекту. Після схвалення в Німеччині, проект має отримати дозвіл ЄС.

Старший радник Державного департаменту США з енергобезпеки Амос Хохстейн закликав Європу не скорочувати процедури сертифікації трубопроводу на тлі енергокризи в Європі.

"Не думаю, що ми повинні як правові суспільства, Сполучені Штати та Європа, усувати регуляторний процес та правовий процес, щоб полегшити кризу, яка певною мірою може бути вирішена через інші засоби та механізми", - сказав Хохстейн журналістам 25 жовтня.

Росія заперечує, що використовує енергетику для політичного тиску.

У статті використано матеріал Reuters.

Дивіться також: Чого очікувати цієї зими Україні, на тлі газової кризи в Європі?

Що очікувати цієї зими Україні, на тлі газової кризи в Європі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG