Спеціальні потреби

Після України, кремлівські хакери взялись за атомні станції США – ЗМІ


Російські урядові хакери намагались втрутитись до адміністративних систем низки електростанцій США, включаючи атомні станції, повідомляє Washington Post (WP), посилаючись на неназвані джерела в уряді США та в галузі. Bloomberg та Newsweek також повідомляють, що за кібератаками на атомні станції, найімовірніше стоїть Росія.

Це - перший відомий випадок, коли хакери російського уряду проникли до мереж американських атомних станцій
Washington Post

«Ми не звертаємо увагу на такі анонімні підробки», - прокоментував прес-секретар Кремля Пєсков у коментарі Bloomberg.

Наприкінці червня, ФБР та Міністерство внутрішньої безпеки США видали спільне повідомлення для енергетичного сектору, в якому йшлося, що «просунуті та настійливі ворожі елементи» крали логіни та паролі, щоб проникнути до мереж енергокомпаній. В повідомленні про Росію не згадувалось, - повідомляє WP.

«Це - перший відомий випадок, коли хакери російського уряду проникли до мереж американських атомних станцій», - зазначили ряд посадовців уряду США та компаній в коментарі WP, вказавши, що проникнення, може означати, що Росія хоче закласти базу для більш руйнівних хакерських атак.

Протягом цих атак, хакери змогли пробратись лише до систем, які обслуговують ділові та адміністративні задачі як, наприклад, систему кадрового забезпечення, але операційні задачі залишились неушкодженими.

«Не було жодного впливу на діяльність, - заявив Bloomberg Дженні Геґмен, прес-секретар Волф Крік, - однієї з атомних станцій, на яку здійснено атаку, - це тому, що операційні комп’ютерні системи повністю відокремлені від корпоративної мережі».

Загроза хакерських нападів турбує енергетиків з грудня 2016 року, коли хакерам вдалось відключити частину енергосистем України.

Дивіться також: Огляд подій вихідних у США: робочі місця, мітинги, аномальна спека та аномальні зливи

Огляд подій вихідних у США: робочі місця, мітинги, аномальна спека та аномальні зливи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG