Спеціальні потреби

Пайфер: Сочі – ідеальна нагода для вирішення кризи в Україні


Пайфер : Кризу краще вирішити під час Олімпіади
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Пайфер : Кризу краще вирішити під час Олімпіади

Захід проявляє неабияку активність стосовно України. Віце-президент США Джозеф Байден, канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і навіть генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун, по черзі, ледь не щодня дзвонять чи зустрічаються як з Віктором Януковичем, так і з лідерами опозиції.

На цьому тижні у Київ з‘їжджаються високоповажні представники Європи та США Кетрін Ештон та Вікторія Нуланд. Захід сподівається, що сторони почнуть реальний діалог і висловлює готовність делегувати на переговори своїх посередників. Старший експерт Інституту Брукінґса в Вашингтоні Стівен Пайфер вважає, що протягом наступних кількох тижнів Україна має унікальну нагоду знайти політичне рішення, спираючись на політичну та економічну підтримку Заходу.

Кризова ситуація в Україні отримала нову перспективу вирішення, після того як ЄС та США погодилися опрацювати для України пакет фінансової допомоги, у разі створення компромісного перехідного уряду, - заявив Стівен Пайфер.

Це дає можливість президенту Януковичу позбутися залежності від Росії, у яку він потрапив, а опозиції – перевести конфлікт у політичну площину, взяти участь в урядуванні України і провести реформи, які б задовольнили учасників протестів:

«Я припускаю, що більша частина цієї фінансової допомоги надійде від Міжнародного валютного фонду, що вимагатиме від України певних реформ. Але ці реформи є в інтересах України. Такий пакет зараз розглядається, на випадок якщо Віктор Янукович та опозиція зможуть досягти домовленості і сформують новий уряд. Цей уряд повинен задовольняти президента і опозицію, а також повинен бути готовим розпочати необхідні економічні реформи».
Позиція Вашингтона така -потрібно дати Януковичу можливість шляхом переговорів знайти для себе вихід з цієї ситуації
Стівен ПайферЗахідні лідери в унісон повторюють: політичним опонентам в Україні слід відмовитися від думки, що криза може бути вирішена силою, а варто всерйоз сісти за стіл переговорів і знайти довгострокове рішення, яке влаштує усі сторони і буде вигідним, в першу чергу, Україні.

«На мою думку, позиція Вашингтона у цьому сенсі така, потрібно дати Віктору Януковичу можливість шляхом переговорів знайти для себе вихід з цієї ситуації. Він все ще контролює силові структури і, якщо він відчує себе затисненим у кут і вирішить застосувати силу, багато людей можуть постраждати. Тому, я думаю і Вашингтон, і Брюссель, шукають шлях розпочати переговори, в яких Віктор Янукович був би зацікавлений взяти участь.

Російського "вторгнення" не буде - політолог
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00
«Але це буде вимагати від нього більше поступок, ніж те що він пропонував до цього. Повинен бути справжній компроміс, який дозволить вийти з цієї ситуації, і це буде не легко для Віктора Януковича».

Стівен Пайфер додає, що українська влада та опозиція мали б скористатися Олімпіадою в Сочі, щоб спробувати вирішити свої суперечності без деструктивного втручання Росії:

«Я думаю, протягом наступних кількох тижнів пан Путін не те, що повністю забуде про Україну, але головна його увага буде прикута до Сочі. Він захоче, щоб увага світу була прикута до Сочі також і йому не вигідно, щоб щось відволікало цю увагу. Але після Сочі, ми можемо побачити зовсім іншого Путіна. Тому сьогодні, можливо, існує ідеальна ситуація для українців знайти справжнє рішення без деструктивної уваги з боку Росії, яку ми бачили протягом останніх кількох місяців», - зазначив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG