Спеціальні потреби

Хто повинен очолювати уряд України мають вирішувати самі українці – екс-посол США


Ще 3-4 місяці політиканства в Україні на Заході не хочуть - екс-посол США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Ще 3-4 місяці політиканства в Україні на Заході не хочуть - екс-посол США. Відео

Стівен Пайфер: США хотіли б бачити людину, яка має сильний реформаторський підхід і може уникнути довготривалої політичної кризи.

Верховна Рада не зібрала достатньо голосів за недовіру уряду Арсенія Яценюка. Але позиції українського уряду залишаються хиткими після того, як президент Петро Порошенко заявив, що прем’єр-міністр не має повної підтримки фракцій урядової коаліції у парламенті.

У Раді пролунали заклики до переформатування уряду, щоб уникнути дострокових виборів. Яценюка гостро критикували за повільність реформ, що мали би зменшити корупцію, обмежити вплив олігархів, і створити умови для відродження економіки. Позиції прем’єр-міністра останнім часом послабили заяви про відставку і скарги кількох міністрів на те, що їм заважали працювати.

Окрім відставки прем’єра, президент Порошенко у вівторок також закликав піти з посади і генерального прокурора Віктора Шокіна. Є повідомлення, що Шокін написав відповідну заяву.

Західні партнери України сподіваються, що урядова криза буде вирішена швидко. Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер розповів «Голосу Америки», яку кандидатуру на посаду нового глави уряду хотіли б бачити Західні партнери. І які Захід має страхи, пов’язані з Україною.

Відставку генерального прокурора Шокіна західні партнери України здебільшого сприймуть позитивно, - вважає колишній посол США в Україні, а нині експерт провідного у США аналітичного центру Brookings Institution.

«Існує певне розчарування, що під керівництвом Шокіна не було зроблено прогресу у питані боротьби з корупцією. І я думаю, це відображає таке ж невдоволення, яке ви бачите в українському суспільстві. То ж я думаю, що США і Євросоюз сприймуть відставку Шокіна як позитиву річ», - заявив Стівен Пайфер.

Думаю, що США і Євросоюз сприймуть відставку Шокіна як позитиву річ
Стівен Пайфер

Водночас, за словами колишнього посла, країни Заходу не хотіли б побачити повернення Україні довготривалої політичної кризи.

«Існує побоювання, серйозне побоювання, що якщо країна зав’язне у довгій глибокій політичній кризі, це не добре для України, яка також має вирішувати кризу з Росією, і має ще дуже багато зробити для втілення програми реформування. На Заході сподіваються на швидкий наступний крок. Що з’явиться уряд, який отримає підтримку парламенту, і що вони зможуть працювати з президентом, щоб справитися з терміновими проблемами, які стоять перед Україною. Захід хоче, щоб Україна уникнула 3-4 місяців періоду, де йдеться лише про політику, і можливо нові вибори, утім нічого не робиться у питаннях економічних реформ, виконання Мінських угод. Це був би дуже складний результат для України», - каже експерт.

Існує побоювання, серйозне побоювання, що якщо країна зав’язне у довгій глибокій політичній кризі, це не добре для України
Стівен Пайфер

Пайфер зазначив, що у Вашингтона є певні очікування щодо роботи українського уряду, але хто повинен очолювати Кабмін – це вибір українського народу.

«Американський уряд не є в такій позиції, щоб обирати кандидатів. Кого б вони хотіли бачити – це людину, яка має сильний реформаторський підхід, яка може уникнути довготривалої політичної кризи, щоб уряд та президентська адміністрація могли проводити реформи. Звісно, я думаю, американський уряд внутрішньо має певні побажання, утім я думаю, в уряді США також добре розуміють, що подібні питання, в перше чергу, мають вирішувати самі українці», - заявив колишній посол США в Україні.

Американський уряд зацікавлений в тому, щоб Україна досягла успіху, - каже Пайфер

«Не лише тому, що це добре для України, але також тому, що успішна Україна в питаннях впровадження економічних реформ, вирішення кризи з Росією, коли вона матиме надзвичайно сильні демократичні інституції, це та Україна, і та Європа, якою б її Сполучені Штати хотіли бачити».

Дивіться також: Ось що про "Зиму у вогні" говорили після показу у кінотеатрі Конгресу

Ось що про "Зиму у вогні" говорили після показу у кінотеатрі Конгресу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG