Спеціальні потреби

"Заборона в’їзду до США - лише перший крок" - Стівен Пайфер


Заборона в’їзду до США, це перший крок - Пайфер
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Заборона в’їзду до США, це перший крок - Пайфер

Колишній посол США в Україні, а нині – старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Стівен Пайфер вважає, що введення заборони українцям, причетним до актів насилля, на в’їзд в США – лише перший крок:

«Я сподіваюсь, що це перший крок. Якщо необхідно, я сподіваюсь, уряд США розгляне додаткові візові обмеження та питання фінансових санкцій. Я вірю, що це матиме вплив на близьке оточення Януковича. Багато з них люблять подорожувати на захід, тримати свої гроші у західних банках. Американському уряду також важливо працювати з ЄС. Наскільки я знаю, європейські країни поки що не оголосили такі ж санкції як США. Але вони б мали ще більший вплив».

У тої же час мови ані про миротворців, ані про пряме залучення США в події в Україні у Вашингтоні немає. Кризу українці мають розв’язати самі.
Багато з них люблять подорожувати на захід, тримати свої гроші у західних банках.
Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні

«Я думаю, що США розглядають можливість посили цей вплив, аби повернути кризу на шлях мирного врегулювання. Але тут має бути чітке розуміння того, що ця криза буде вирішена українцями в Україні», - вважає колишній посол.

А для того, щоб був можливий будь-який політичний процес, президент Янукович має піти на поступки. В першу чергу – запинити стрільбу по протестуючих та відкликати закони 16 січня:

«Сподіваюсь, Янукович зможе піти на необхідні поступки, що він досі був не здатний зробити. Але зараз країна опинилась перед критичною межею, коли Янукович мусить проявити себе як державний діяч і поставити інтереси країни перед усе».


  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG