Спеціальні потреби

Підсилювач вакцини від COVID-19  захищає від зараження "Омікроном" - урядове дослідження США


На фото: Підготовка дози вакцини від COVID-19
На фото: Підготовка дози вакцини від COVID-19

Підсилювач вакцини від COVID-19 захищає людей від зараження "Омікроном", - про це свідчать результати трьох нових досліджень, про які повідомляють Центри із контролю та профілактики захворювань у США (CDC).

Це перші дослідження у США на вивчення ефективності вакцини щодо штаму "Омікрон".

В одному з досліджень виявили, що щеплення трьома дозами вакцин Пфайзер та Модерна було ефективним у питанні зменшення рівня шпиталізації людей та викликів швидкої допомоги.

Крім того, дві дози вакцини та підсилювач показали 90% ефективності в уникненні шпиталізації під час спалахів як "Омікрону", так і "Дельти".

В іншому дослідженні вивчали рівень смертності внаслідок COVID-19. Дослідники виявили, що люди, які отримали підсилювач вакцини, мали найвищий захист від інфекції штамами "Дельта" та "Омікрон".

Вчені також досліджували вакцинованих людей, які захворіли на COVID-19. Виявилось, що три дози вакцин Пфайзер чи Модерна показали 67% ефективності проти симптоматичних випадків зараження "Омікроном", порівняно з невакцинованими людьми.

Два з цих досліджень показали, що захист, який забезпечує вакцина, з часом послаблюється.

«Якщо ви можете отримати щеплення підсилювачем, і ви ще його не отримали, ви відстаєте, і вам необхідно його отримати”, - заявила директорка Центрів із профілактики та контролю за захворюваннями у США Рошель Валенскі під час брифінгу в Білому домі в п’ятницю.

Валенські додала, що середня кількість випадків заражень "Омікроном" по країні зменшилась на 5%, здебільшого це стосується регіонів, де спостерігається хвиля заражень.

За словами директорки CDC, в останній тиждень в середньому щоденна кількість заражень на коронавірус у США складала 744 600 випадків.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG