Спеціальні потреби

"Надає надзвичайно важливу допомогу Україні" - Байден про новий бюджет США


Президент США Джо Байден
Президент США Джо Байден

Президент США Джо Байден підписав закон про бюджет країни на 2023 рік. Документ, що встановлює витрати уряду США на історично високому рівні 1,7 трлн дол, передбачає майже 45 мільярдів доларів допомоги Україні.

Байден заявив, що цей бюджет "завершує рік історичного прогресу" і підкреслив, що серед інших приіоритетів, в законі передбачено допомогу Україні.

"Сьогодні я підписав всеохопний закон, що завершує рік історичного прогресу, - твітував президент США у четвер. - Він інвестуватиме у медичні дослідження, безпеку, охорону здоров'я ветеранів, відновлення від природних катастроф, фінансування закону про подолання насильства проти жінок (VAWA) - та надає надзвичайно важливу допомогу Україні. Очікую на більше в 2023".

Як повідомляв Голос Америки, $45 млрд. додаткової допомоги для України, передбачені бюджетом, включають 9 млрд дол фінансування Ініціативи з безпекової допомоги Україні, яка передбачає зокрема надання устаткування, навчання, логістику та поставки на підтримку Збройних сил України.

На 11,88 млрд доларів буде поповнено запаси зброї США, яку Америка надає Україні із своїх запасів, в рамках президентських пововажень.

Згідно з законом, президент США отримає нові повноваження передати Україні зброю із запасів США обсягом 14,5 млрд дол. Також майже 2,5 млрд дол передбачено на гуманітарні потреби України, а 13,37 млрд дол - на економічну та бюджетну підтримку.

Байден відзначив продуктивність роботи Конгресу. В офіційному акаунті американського президента подано відео, на якому він підписує 65 законопроектів.

Форум

XS
SM
MD
LG