Спеціальні потреби

Sputnik та RT під увагою ФБР і конгресменів США


ФБР почало розслідування діяльності російського агентства новин Sputnik, щоб з’ясувати чи порушувала ця організація Закон про реєстрацію лобістів (FARA), повідомляє видання The Hill.

ФБР опитало колишнього кореспондента Sputnik News Ендрю Файнберґа і отримало копії його електронного листування та тисячі внутрішніх документів російської агентства новин, щоб визначити чи є Sputnik інструментом пропаганди Кремля, йдеться у статті.

«Вони хотіли знати звідки находять мої вказівки і чи отримував я інструкції з Москви, - повідомив Фейнберґ пресі, пише видання, - їх цікавили приклади того як мене спрямовували до цих чи інших питань».

Файнберґ зазначав, що під час його роботи в Sputnik, редактори часто описували завдання, говорячи «Москва хоче те чи те».

Головний редактор Sputnik в США Міндіа Гавашелі відкинула всі звинувачення, зазначивши The Hill : «будь-які заяви, що ми не є новинною організацією є несправедливими».

Ще одне російське новинне агентство, що працює в США - RT - викликає підозри в тому, що воно діє як інструмент пропаганди Кремля. Таким чином, RT мусить зареєструватись в якості лобіста Росії в рамках FARA, зазначається в звіті «Агент впливу. Чи мусить російське RT реєструватись в якості іноземного агента?», підготованого американським аналітичним центром Atlantic Council.

конгресмен Дейвід Сисиліні
конгресмен Дейвід Сисиліні

​З огляду на посилення загрози гібридної війни та пропаганди, конгресмени зареєстрували законопроект, який розширить повноваження міністерства юстиції США в доведенні необхідності реєстрації таких установ в якості агентів. Про це оголосив один з авторів відповідного законопроекту конгресмен Дейвід Сисиліні під час круглого столу присвяченого цій темі в Atlantic Council.

Дивіться також: Як американці під "Гуцулку Ксеню" розважаються

Як американці під "Гуцулку Ксеню" розважаються. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG