Спеціальні потреби

Pfizer хоче удвічі пришвидшити виробництво вакцини від коронавірусу


Один із двох затверджених у США виробників вакцини від COVID-19, компанія Pfizer, очікує майже вдвічі пришвидшити вироблення вакцин, пише USA Today. Зараз на одну партію йде 110 днів, фармакологічний гігант планує скоротити цей час до 60 днів. Це повинно пришвидшити вакцинацію населення й допомогти частково вирішити проблему із нестачею препарату.

Зараз Pfizer виробляє кожну партію вакцини поетапно на трьох заводах: починається процес у Міссурі, продовжується в Массачусеттсі, а закінчується в Мічигані. Станом на вихідні, компанія випустила понад 20 мільйонів доз, готових до використання.

Окрім того, компанія планує збільшити кількість виробленого препарату, додавши нові виробничі лінії на всіх трьох заводах.

Водночас, вакцина Pfizer потребує особливих наднизьких температур для зберігання, -70 градусів за Цельсієм, а відтак, особливих умов перевезення й зберігання на місцях. Для порівняння, іншу вакцину, затверджену й вироблену у США, від компанії Moderna можна зберігати при -20 за Цельсієм. Щойно ці препарати дістають із морозильних камер, їх треба зберігати лише кілька днів в умовах звичайних холодильників.

По 100 мільйонів доз препарату від Pfizer та Moderna зарезервовані урядом США для щеплення населення. Окрім того, ЄС зарезервував 200 мільйонів доз Pfizer та 80 мільйонів доз Moderna. Однак, раніше повідомлялось, що Pfizer скорочував чи призупиняв замовлення для ЄС, Індії, Канади.

Дивіться також: Темпи інфікування COVID-19 у США ідуть на спад, та лікарі закликають американців не розслаблятися. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG