Спеціальні потреби

Перша леді України Олена Зеленська зустрічається із першою леді США Джилл Байден


Президент США Джо Байден і перша леді США Джилл Байден вітають першу леді України Олену Зеленську в Білому домі у Вашингтоні, США, 19 липня 2022 р. REUTERS/Джонатан Ернст.
Президент США Джо Байден і перша леді США Джилл Байден вітають першу леді України Олену Зеленську в Білому домі у Вашингтоні, США, 19 липня 2022 р. REUTERS/Джонатан Ернст.

У вівторок, 19 липня, під час свого візиту до Вашингтона, перша леді України Олена Зеленська зустрічається із Першою леді США Джилл Байден, на запрошення якої прихала до США. Джилл та Джо Байден привітали Зеленську на галявині перед Білим домом.

Перші леді проводять приватну зустріч, на початку якої Зеленська розповіла про їхню першу зустріч у День матері на західній Україні. Байден сказала, що під час поїздки Олена Зеленська познайомила її з великою кількістю біженців та попросила допомогти у питаннях психічного здоров’я постраждалого населення.

«Я повернулася і поговорила зі своєю командою, і, я думаю, що ви отримали мій лист про те, що ми робимо, щоб допомогти з психічним здоров’ям матерям і дітям, які, ви знаєте, постраждали від такої трагедії та звірств. І тому я працювала над цим. Команда працювала над цим», - цитують першу леді присутні на зустрічі журналісти.

Після чого Зеленська буде модерувати розширену зустріч за участю чоловіка віце-президентки Камали Гаріс Дугласа Емгофа, Посолки США в ООН Лінди Томас-Грінфілд, заступниці голови Агентства США з міжнародного розвитку Ізобель Коулман, заступниці держсекретаря з політичних питань Торі Нуланд і головним лікарем США Вівеком Мерфі.

За повідомленнями Білого дому, вони обговориватимуть подальші зусилля США із надання допомоги, аби полегшити життя постраждалих від війни українців та потребу притягнути до відповідальності осіб, винних у військових злочинах та іншіх звірствах.

Білий дім каже, що Перша леді України відвідує Вашингтон, «щоб висвітлити людську ціну агресії Росії проти України». Серед основних тем обговорення - подальша підтримка США уряду України та її народу, який захищає свою демократію, зокрема, аби «впоратися зі значними людськими наслідками російської війни, які відчуватимуться протягом багатьох років».

Перші леді США та України зустрічалися на заході Україні на День матері.

«Вона відвідала Україну в травні, щоб особисто побачити й поспілкуватися з тими, хто через війну втратив дім, близьких. Тепер моя черга говорити у США про українські потреби в нашому спротиві та боротьбі з агресором», - написала Перша леді України на свої сторінці у фейсбук.

Під час візиту Олена Зеленська зустрілася із Державним секретарем Ентоні Блінкеним, адміністраторкою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Самантою Пауер, представниками української діаспори та постраждалими від ракетного обстрілу в Краматорську українцями, які знаходяться на лікуванні у США.

У розклад Зеленської також входить поїздка на Капітолійський пагорб у середу, щоб виступити перед законодавцями.

У статті використано матеріали Associated Press.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG