Спеціальні потреби

В Конгресі вивчають документи, заслуховують юристів щодо можливого перешкоджання правосуддю президентом США


Голова юридичного комітету Палати представників Джеррі Недлер (в центрі) перед слуханнями на тему "Уроки слідства Мюллера" 10 червня 2019 року
Голова юридичного комітету Палати представників Джеррі Недлер (в центрі) перед слуханнями на тему "Уроки слідства Мюллера" 10 червня 2019 року

Міністерство юстиції США погодилось передати до Конгресу США документи звіту з російського втручання до американських виборів, де йдеться про з можливе перешкоджання правосуддю з боку адміністрації Трампа. Про відповідну домовленість з Міністерством юстиції США повідомив голова юридичного комітету Палати представників Джеррі Недлер в понеділок.

Недлер заявив, що досягнута угода дозволяє Конгресу поки не звертатись до суду за примусовим виконанням відповідної повістки з запитом про документи, яку раніше Конгрес спрямував до Міністерства юстиції США. Рішення про таке звернення Палата представників планувала розглянути у вівторок.

Документи, з якими представники республіканців та демократів почали працювати вже в понеділок, мають надати конгресменам більше інформації стосовно десяти випадків можливого перешкоджання правосуддю з боку адміністрації Трампа, наведені спецпрокурором США Робертом Мюллером у звіті за результатами слідства з російського втручання до виборів США 2016 року. В своєму звіті Мюллер утримався від висновку про наявність, чи відсутність перешкоджання правосуддю з боку Трампа.

Після оголошення про домовленість стосовно додаткових документів в понеділок, Юридичний комітет Палати представників США заслухав експертів в рамках слухань присвячених "Урокам слідства Мюллера".

"Факти, наведені у звіті були б достатні для висунення звинувачень у перешкоджанні правосуддю у низці випадків", - заявив колишній прокурор штату Алабама Джойс Венс у своїх свідченнях в Конгресі в понеділок.

Інший свідок – колишній юрист Білого дому Джон Дін, який був основним свідком у справі, зо призвела до відставки президента США Ніксона в 1960-х, виступаючи на слуханнях провів паралель звіту Мюллера з Уотрегейтським скандалом і заявив, що звіт Мюллера є "дороговказом" для комітету Конгресу стосовно Трампа.

Конгресмен від Республіканської партії Мет Гец, однак, розкритикував запрошення Джона Діна на слухання, адже той не має безпосередньої інформації стосовно фактів, що лягли в основу слідства Мюллера.

Президент Трамп також різко відреагував на проведення слухань Комітету і критично відгукнувся на запрошення Джона Діна в якості свідка.

"... Палата представників, контрольована демократами намагається зруйнувати президентство Трампа (яке є дуже успішним) і можу вас запевнити - ми закінчили з розслідуванням звіту Мюллера в Сенаті. Вони можуть досхочу розмовляти з Джоном Діном, ми не будемо нічого робити в Сенаті стосовно звіту Мюллера", - написав Трамп у Twitter.

Дивіться також: Що в МВФ кажуть про Приватбанк? Інтерв’ю з першою заступницею голови НБУ

Що в МВФ кажуть про Приватбанк? Інтерв’ю з першою заступницею голови НБУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

XS
SM
MD
LG