Спеціальні потреби

Переселенці змушені повертатись до ОРДЛО через нестачу грошей на оренду - ООН


UN Flag
UN Flag

З посиленням холодів на Сході України, багато людей, включаючи старих – які мусили полишити свої оселі через протистояння, тепер змушені повертатись до своїх колишніх домівок через нестачу робочих місць і грошей на оплату оренди житла, повідомляє установа ООН, що опікується міграцією.

У відповідності до опитування Міжнародної організації міграції ООН (МОМ), біля 70 відсотків біженців сказали, що вони повернуться до своїх домівок через те, що там вони не муситимуть платити за оренду.

"Більше половини внутрішньо переміщених осіб, які повертаються – це особи старше 60 років, здебільшого пенсіонери", - стверджує МОМ.

"Це підвищує їх вразливість, адже виплата пенсій залежить від їх статусу переселенців та проживання на підконтрольній урядові території", йдеться в заяві.

Практично дві третини опитаних МОМ сказали, що їх доходів вистачає лише на їжу. Середньомісячний дохід переселенця становить близько 87 доларів в регіонах, не контрольованих урядом, повідомили в організації.

Для тих, хто діє в сфері надання допомоги, умови роботи дуже складні через те, що немає доступу до значної частини постраждалого регіону.

"Доступ для того, щоб надавати гуманітарну допомогу є надзвичайно важливим для того, щоб надавати підтримку постраждалому населенню по всій території Східної України", - заявив Томас Лотар Вейс, голова МОМ в Україні, під час свого візиту до регіону минулого тижня.

"Ми маємо намір підтримувати надання допомоги протягом зимових місяців, особливо найбільш вразливим верствам населення, які проживають біля контактної лінії", - додав він.

З початку конфлікту в 2015 році, МОМ надав допомогу більше 200 000 внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок конфлікту.

Дивіться також: Час-Тайм. США вчергове посилюють санкції проти Росії

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG