Спеціальні потреби

США починають ротацію військ у Східній Європі


Сполучені Штати оголосили про чергову ротацію військ на території Польщі та країн Балтії у відповідь на російську агресію в Україні.

Про це на сайті Пентагону заявив директор з питань комунікацій і взаємодії європейського командування США, прес-секретар військово-морського флоту США, капітан Ґреґ Гікс:

«Ця навчальна ротація є наступним етапом в постійній присутності, яку союзники НАТО забезпечують у Польщі та країнах Балтії як результат російської агресії в Україні. Метою є заспокоїти союзників НАТО і адаптувати військово-стратегічне положення Альянсу у відповідь на виклики з безпеки у регіоні», - сказав капітан Гікс.

За його словами, на території Естонії, Латвії, Литві та Польщі у найближчі тижні «почнуть розгортання 1-ша тактична бригада 1-ої кавалерійської дивізія із використанням танків, механізованих транспортних засобів та іншої важкої військової техніки».

Нова ротація замінить 173-тю повітряно-десантну бригаду армії США, що тренувалась із польськими та балтійськими силами з квітня 2014 року. Водночас підрозділи першої кавалерійської дивізії, що зараз перебувають у Балтії та Польщі, продовжать сухопутні військові навчання.

Метою військових навчань прес-секретар військово-морського флоту США назвав «удосконалити багатонаціональну сумісність військових, зміцнити відносини і продемонструвати прихильність Сполучених Штатів до союзників НАТО».

Капітат Ґреґ Гікс також закликав членів НАТО, які не беруть участі у військових навчаннях, приєднатися до ініціативи США. Він наголосив, що Сполучені Штати продовжуватимуть присутність своїх авіаційних, сухопутних та морських сил на території Польщі та в країнах Балтії.

XS
SM
MD
LG