Спеціальні потреби

"Важко обтяжувати програмою кредитування країну, яка перебуває у розпалі війни". Пентагон про можливість поставок зброї Україні в кредит


Сабріна Сінгх: «Дуже важко обтяжувати програмою кредитування країну, яка перебуває у розпалі війни». Брифінг у Пентагоні, 21 березня, 2024 року.
Сабріна Сінгх: «Дуже важко обтяжувати програмою кредитування країну, яка перебуває у розпалі війни». Брифінг у Пентагоні, 21 березня, 2024 року.

У Пентагоні вважають, що Україна не мала би отримувати зброю в кредит. Про це сказала заступниця речника Міністерства оборони США під час брифінгу у четвер, 21-го березня.

Відповідаючи на запитання журналіста української служби Голосу Америки про те, чи розглядає Пентагон варіант надання військової допомоги Україні у вигляді кредиту, заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх сказала, що Конгрес все ще пропрацьовує варіанти фінансування для України.

«Дуже важко обтяжувати програмою кредитування країну, яка перебуває у розпалі війни», – сказала Сінгх, відповідаючи на запитання Остапа Яриша.

Як повідомили американські ЗМІ, деякі представники Демократичної партії США у Конгресі не виключають надання допомоги Україні у формі позики, а не безоплатно, як було досі, починаючи з 2022 року.

Таку ідею минулого місяця висловив колишній президент США і популярний політик-республіканець Дональд Трамп у тезах передвиборчої кампанії.

Як повідомив раніше Голос Америки, голова Комітету із закордонних справ Сенату республіканець Бен Кардін, заявив, що якщо не вдасться домовитись про якийсь інший варіант, "можливо, доведеться розглянути кредит”.

Це справді важкі, непрості рішення, які вони повинні ухвалювати через те, що ми не можемо надати їм необхідних спроможностей і систем – бо ми не маємо такого дозволу від Конгресу
Сабріна Сінгх

Пропри те, що в Україні зараз дуже складна ситуація на фронті, Пентагон не може підтримати Україну через те, що Конгрес не дає відповідного дозволу, сказала Сінгх.

«Ми знаємо, що зараз Україні доводиться ухвалювати стратегічні рішення про відхід з певних територій, щоб зміцнити свої оборонні лінії. Це справді важкі, непрості рішення, які вони повинні ухвалювати через те, що ми не можемо надати їм необхідних спроможностей і систем – бо ми не маємо такого дозволу від Конгресу», – сказала Сінгх.

Вона ще раз наголосила, що найкращий спосіб, яким американські військові можуть підтримати Україну, це, «щоб Конгрес ухвалив додаткове фінансування, щоб ми могли надалі надавати ці пакети озброєнь».

Заступниця речника міністерства оборони США при цьому зауважила, що Америка залишається вірною своїй цілі – не допустити поразки України.

«Ви чули, як міністр оборони, який скликав групу з оборони України на початку цього тижня, дуже рішуче сказав, що ми не дозволимо Україні зазнати краху. І ми цього не дозволимо. Але нам потрібна допомога Конгресу, щоб надати Україні те, що їй потрібно», – заявила Сінгх.

Напередодні в Києві радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван наголосив, що він впевнений у тому, що американські законодавці проголосують на користь законопроєкту щодо додаткового фінансування для України.

В інтерв'ю Радіо Свобода речник Пентагону генерал-майору Пет Райдер сказав, що відомо, що в Конгресі є сильна двопартійна підтримка цього пакета, тож в Пентагоні вірять, що "Конгрес дійде згоди та підтримає цей пакет".

А поки США працюють з європейськими партнерами, щоб підтримка України не переривалася.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG