Спеціальні потреби

Пенні Пріцкер: від лідерства в Києві залежить успіх відновлення України


Пенні Пріцкер на архівному фото, 25 лютого 2016 року. Фото: AP/Rebecca Blackwell
Пенні Пріцкер на архівному фото, 25 лютого 2016 року. Фото: AP/Rebecca Blackwell

Україна наразі має вікно можливостей для того, щоб переорієнтувати всю країну на інтеграцію до Європейського Союзу та НАТО. Але найпершою умовою для досягнення цього є якість лідерів у Києві, яка грунтується на чесності, єдності та демократичних принципах.

І якість лідерства в Києві має відображати чесність, єдність і демократичні цінності, які представляють справжній відрив від пострадянського минулого, відрив, якого прагне Україна, якого прагне народ України. Тож це головне, що, на мою думку, ми повинні взяти з цієї конференції
Пенні Пріцкер

З такою заявою виступила 10 червня Пенні Пріцкер, спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України.

Пріцкер виступила на форумі “Все відновлення є місцевим”, зорганізованому Німецьким фондом Маршалла напередодні 3-ї міжнародної Конференції з відновлення України, яка пройде за підтримки уряду Німеччини в Берліні 11-12 червня.

“Україна має вікно можливостей трансформувати свою економіку та переорієнтувати країну на шлях інтеграції до ЄС та НАТО. Але колективні інвестиції, які всі ми робимо – чи то некомерційні організації, чи то країни-донори, компанії-донори, приватний сектор і комерційно орієнтовані організації – усі ці зусилля, усі колективні зобов’язання, які представлені у цій кімнаті та в багатьох частинах світу, ґрунтуються на хорошому врядуванні тих, хто керує реконструкцією”, - зазначила Пріцкер, коментуючи питання про найголовніший висновок з конференції у Берліні, який, на її думку, могли б винести люди.

“І якість лідерства в Києві має відображати чесність, єдність і демократичні цінності, які представляють справжній відрив від пострадянського минулого, відрив, якого прагне Україна, якого прагне народ України. Тож це головне, що, на мою думку, ми повинні взяти з цієї конференції” – додала Пріцкер.

Заяви посадовиці прозвучали на тлі гучного рішення Мустафи Наєма, очільника Агентства з відновлення України, залишити посаду 10 червня, напередодні конференції в Берліні, з огляду на непорозуміння з вищим керівництвом України.

Пріцкер не пояснювала, чи її коментарі пов’язані або мотивовані відставкою Наєма.

У своєму виступі Пріцкер окреслила широкий спектр питань відбудови України, якими опікується вона та її команда. Зокрема, до сфери її повноважень входить залучення інвестицій для відновлення України, допомога у пріоритизації проєктів, створенні сприятливих умов і супроводження вибраних проєктів на різних рівнях для їх ефективного втілення – те, що Пріцкер загально схарактеризувала як “рамки для підготовки проєктів”.

“Одна з важливих речей, з якою наша команда, уряд Сполучених Штатів намагається допомогти українському уряду – це як насправді створити основу для визначення пріоритетів для розподілу ресурсів, для визначення того, як частини поєднуються разом, щоб, якщо я з’являюсь і захочу інвестувати в сонячні технології та потужності, я могла б опинитися в мережі. Я маю на увазі, що я можу створити свій проєкт, і він справді запрацює, якщо хочете. І тому місцеве лідерство є таким важливим”, - сказала вона.

Дозвольте мені почати з деяких сфер, на яких ми зосереджені на цій конференції. По-перше, це протиповітряна оборона. Ви не можете досягти економічного процвітання без безпеки, а безпека допомагає запустити економічні інвестиції. І тому протиповітряна оборона абсолютно необхідна
Пенні Пріцкер

Водночас американська посадовиця наголосила, що розуміє різницю між довгостроковою відбудовою та нагальними потребами України. Серед них вона, в першу чергу, бачить стабілізацію діяльності енергетичної галузі, яка критично постраждала від нищівних ударів росіян, та надання Україні адекватних засобів ППО, які є запорукою економічного відновлення і процвітання.

“Україна втратила – пошкоджено понад дев'ять гігаватів їхньої потужності. І тому здатність це налагодити, відремонтувати, побудувати нове і т. д. тепер стала пріоритетом Заходу. І я б сказала, що всі зараз працюють, щоб зрозуміти, чого можна досягти за наступні п’ять місяців до настання зими”, - зауважила Пріцкер.

“І тому це безумовно найвищий пріоритет на цей час”, - додала вона.

Що стосується засобів ППО, Пріцкер відзначила роль Німеччини у постачанні цих військових систем Україні, водночас визнавши, що теперішніх засобів недостатньо.

“Дозвольте мені почати з деяких сфер, на яких ми зосереджені на цій конференції. По-перше, це протиповітряна оборона. Ви не можете досягти економічного процвітання без безпеки, а безпека допомагає запустити економічні інвестиції. І тому протиповітряна оборона абсолютно необхідна. І це є та сфера, де, відверто кажучи, Німеччина стала надзвичайним партнером”, - заявила Пріцкер.

Втім, на її думку, партнери Києва у світі разом спроможні осягнути набагато ширший підхід і комплекс відновлюваних заходів для України.

“Це не означає, що ми повинні зосередитися лише на цьому. Як глобальна спільнота, зосереджена на підтримці України, ми маємо бути спроможними робити більше, ніж одну річ одночасно” – підсумувала Пріцкер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG