Спеціальні потреби

У Філадельфії пройшла найстаріша у світі естафета


Минулого тижня у Пенсільванському університеті відбулася найбільша естафета у Сполучених Штатах та найстаріша у всьому світі. Цьогорічне 118-те змагання зібрало на стадіоні у Філадельфії елітних атлетів з усього світу.

Для чемпіонки світу з бігу на 100-метрову дистанцію – американки Кармеліти Джетер – ця естафета має особливе значення:

«Мені подобається бачити цих людей, які приходять сюди кілька років поспіль. Вони вигукують моє ім’я і вболівають за мене. Я пам’ятаю їх з попередніх років».

У цьогорічній естафеті взяли участь атлети із 21-єї країни. Щороку ця подія приваблює тисячі глядачів на триденні змагання, у яких беруть участь учні, студенти і професіонали. Даґ Гатлер цього року прийшов підтримати свого сина-старшокласника, який бере участь у змаганнях, а також подивитися на зірок спорту:

«Якщо вам подобається легка атлетика, ви мусите побачити всього потроху. Подивитись на найкращих спортсменів світу, відчути цей гул натовпу».

Багато професійних атлетів кажуть, що для них ця естафета – хороший початок сезону перед літніми олімпійськими іграми у Лондоні. У Філадельфії пройшли забіги на 100 і 400 метрів.

Дворазовий олімпійський чемпіон Анджело Тейлор каже, що ця естафета була прекрасною нагодою для тренування:

«Як елітний спортсмен ви маєте розраховувати свої сили таким чином, щоб до моменту Олімпійських ігор бути у найкращій формі».

Американська команда виявилась попереду інших. А це добрий початок перед Олімпіадою у Лондоні. Під час естафети у Філадельфії американці вперше перемогли у всіх забігах та побила усі попередні рекорди.

Елісон Фелікс, олімпійська чемпіонка 2008-го року, брала участь у обох забігах:

«Я добре почувалася в обох перегонах. Важко сказати, які з них були кращими, але я рада, що ми встановили рекорди в обох».

Зараз ціллю для американських атлетів є остерігатись травм і готуватись до Олімпіади у червні, аби довести світові свою першість.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG