Спеціальні потреби

Пекін обурився звітом США щодо активності Китаю у Південнокитайському морі


Висновки Пентагону «дуже нашкодили взаємній довірі», - завили в Міноборони Китаю.

Офіційний Пекін висловив розчарування звітом США, у якому йдеться про зростання військової активності Китаю у Південнокитайському морі, води якого є об’єктом територіальних суперечок у регіоні.

У Міністерстві оборони Китаю заявили, що висновки Вашингтона «дуже нашкодили взаємній довірі».

Міністерство оборони США 13 травня повідомило про нарощування Китаєм зусиль із контролю над водами у Південнокитайському морі.

У Пекіні наполягають, що Пентагон «перебільшує». Як зазначили у Міністерстві оборони Китаю, там дотримуються національної військової стратегії, яка «оборонна за своєю природою». Натомість, як кажуть у Пекіні, США часто відправляють у Південнокитайське море свої військові кораблі, «щоб похизуватися силою».

Через Південнокитайське море, що межує з Китаєм, В’єтнамом, Малайзією, Брунеєм, Філіппінами й Тайванем, проходять багато напружених торговельних морських шляхів у світі.

Крім того, на дні моря виявили поклади вуглеводнів. Китай претендує практично на все це море з його численними островами; такі самі претензії висуває і Тайвань, який вважає себе за «єдиний справжній Китай». Усі інші приморські держави теж вважають своїми значні території моря з його островами; ці територіальні претензії в деяких місцях взаємно перекриваються багато разів.

Останнім часом приморські держави скаржилися на дедалі агресивніші дії Китаю, як-то переслідування риболовецьких чи геологорозвідувальних суден.

Дивіться також: Прикладом для Порошенка мав би бути президент Нігерії - активіст боротьби з корупцією

Прикладом для Порошенка мав би бути президент Нігерії - активіст боротьби з корупцією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:51 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG