Спеціальні потреби

Спадок Кеннеді : Корпус миру, або "міністерство волонтерів"


Запитайте себе: не що країна може зробити для вас, а що ви можете зробити для своєї країни
Двадцять другого листопада минуло п’ятдесят років з часу події, яка змінила не лише Сполучені Штати, а й світ загалом. У техаському місті Даллас було застрелено президента США Джона Кеннеді.

Молодий та амбітний, за менше ніж два роки при владі, Кеннеді став символом прогресивних поглядів та свіжого подиху в американській політиці. Його унікальний стиль керівництва, благородство та відкритість зробили Кеннеді одним з найпопулярніших президентів в історії США. По собі він встиг залишити неабияку спадщину.

«Мої дорогі американці, запитайте себе: не що країна може зробити для вас, а що ви можете зробити для своєї країни…»

Це фраза, що прозвучала з вуст Кеннеді під час його інавгурації у січні 1961 року, стала історичною і охарактеризувала зміни, які приніс з собою тридцять п’ятий президент. Ці слова заклали фундамент Корпусу миру – організації, що досі служить послом Сполучених Штатів по всьому світу.

Лише за півтора місяця після приходу у Білий дім Кеннеді прийняв першу групу молодих волонтерів, яка вирушала до Африки допомагати країнам на шляху розвитку.

Говорить колишня волонтерка Корпусу миру Барбара Камара:

«Коли я думаю про президента Кеннеді та створений ним Корпус миру, то мені здається, що це було його найбільше досягнення за часів президентства».

«З часу заснування у 1961 році, понад двісті тисяч добровольців взяли участь у програмах Корпусу миру у 139 країнах світу. Поки молоді американці за дорученням Кеннеді несли добро навколо світу, країна під його керівництвом робила перші кроки у космосі. Саме він поставив за мету висадити людину на Місяць.

Як згадує племінниця президента Кетлін, Джон Кеннеді завжди брався за найскладніші завдання:

«Його позиція була, ми це зробимо тому, що це важко. Ми висадимося на Місяці тому, що це дуже складно і вимагатиме усієї нашої енергії. І це вдосконалить нас як людей».

На час короткого президенства Кеннеді припав розпал боротьби за громадянські права. Президенту доводилось маневрувати між консервативним Конгресом та його власним бажанням до рівноправ’я. President John Kennedy сказав:

«Перед нами моральна дилема. Вона стара як святе писання, і зрозуміла, як американська Конституція. В її суті лежить питання, чи мають усі американці рівні права та можливості».

Кеннеді також дісталась країна у розпал Холодної війни з Радянським Союзом. Незважаючи на відсутність дипломатичного досвіду, він зумів не допустити ядерної війни під час кубинської кризи у жовтні 1962 року.

Історик Роберт Даллек каже:

«Якщо говорити про єдине, провідне завдання зовнішньої політики адміністрації Кеннеді, це було не допустити до ядерного конфлікту».

Кеннеді також дісталась країна у розпал Холодної війни з Радянським Союзом
Щоправда, тринадцять днів морської блокади Куби з метою не допустити доставки на острів радянських ракет, як ніколи наблизили світ до ядерного конфлікту. Однак, у результаті, напруга змінилась відлигою у відносинах обох країн. З часом, з ініціативи Кеннеді, сторони підписали обмежену угоду на заборону ядерних випробувань. Це була перша з багатьох майбутніх домовленостей.

Вірогідно Кеннеді не зупинився б на досягнутому, якби 22 листопада 1963 року куля з рушниці Лі Гарві Освальда не зупинила серце тридцять п’ятого президента.

Говорить колишній радник Кеннеді сенатор Гаріс Вофорд:

«Ми не знаємо наскільки великою людиною він міг стати. Ми втратили його на цьому шляху. Втратили, саме тоді, коли потребували такої людини».

Джон Кеннеді, спочиває на Арлінгтонському національному цвинтарі. Лише у перші три роки з часу вбивства, його могилу відвідало шістнадцять мільйонів людей. До вічного вогню на честь Кеннеді тисячі американців приходять і в наші дні, аби вшанувати пам’ять одного з найулюбленіших президентів в історії країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG