Спеціальні потреби

Стаття посла США в Україні Джеффрі Р. Пайєтта: "Україна в 2014 році"


Джффрі Р. Пайєтт
Джффрі Р. Пайєтт
Стаття посла США в Україні Джеффрі Р. Пайєтта: "Україна в 2014 році"

20 грудня 2013 р.


Ми наближаємось до 2014 року, і в нас більше запитань, ніж відповідей. Проте очевидно те, що багато людей по всій Україні прагнуть змін. Чи рухатиметься Україна ближче до Європи, що, за словами Президента Януковича, є його наміром? Чи, навпаки, Україну буде втягнуто у замкнуту систему Євразійського митного союзу? Якими є умови надзвичайної фінансової допомоги, яку Росія, за її словами, надасть Україні? Що в Києві і на майданах по всій країні задовольнить людей, котрі ясно дали зрозуміти, що вони чекають більшого від свого уряду і прагнуть європейського майбутнього? Відповіді на ці питання багато в чому визначатимуть розвиток подій 2014 року і майбутнє України.

Сполучені Штати завжди твердо вірили в український народ і підтримували його в намаганнях зробити свою країну кращою. З огляду на все, що я побачив за перші кілька місяців мого перебування тут, я залишаюсь дуже великим оптимістом щодо майбутнього України. Я твердо переконаний, що для будь-якого довгострокового розв’язання теперішньої політичної кризи потрібно, аби уряд України, співпрацюючи з народом України та його представниками, торував шлях, з яким усі були б згодні, до світлішого завтра. Зокрема мене окрилює динамізм розвитку громадянського суспільства України, який так сильно проявився за останні три тижні.

У цей критичний момент Президент Янукович має змогу розібратися з питаннями, які непокоять усіх громадян України, і скористатися імпульсом від людей, котрі вийшли на вулиці, аби здійснити реальні реформи і привести країну до тіснішої інтеграції з Європою. Люди вимагають цього, і Президент не раз заявляв, що зобов’язується вести Україну європейським курсом. Цей курс не має суперечити надійним торговельним відносинам з Росією. Це не є грою «хто кого переможе».

Зараз настав час рухатися до цієї мети з ефективнішою організацією управління. Новий рік має бути весь спрямований на досягнення кращого майбутнього... це те, що я сподіваюся побачити в Україні в 2014 році.

У жовтні виступаючи перед студентами в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» ( НаУКМА ), я говорив про виклики і потенціал, які я тут бачу, а також про інтровертність України, про те, що Україна, зосереджена на своїх проблемах, не дивиться назовні. Хочу повторити свою тезу: можливо, треба вдивлятися в себе, щоб мати сили приймати важкі рішення і жити з ними, але лише за умови взаємодії з іншими, з широким суспільством, зі світом Україна зможе втілити зміни, яких вимагають її громадяни, і повною мірою брати участь у світових справах .

Щоб ця взаємодія була повноцінною і Україна стала надійним партнером для Сходу і Заходу, Україні треба багато чого зробити. 2014 рік не повинен стати "роком паузи" – він має стати роком руху вперед, роком нелегкого вибору, щоб остаточно визначити курс для довгострокової економічної стабільності й зміни життя людей на краще. Україна не зможе з цим упоратися, якщо уряд не займеться структурними економічними проблемами, які створили нинішню економічну кризу. Як я вже не раз казав, немає стійкої альтернативи новій угоді з МВФ і, якщо відповідні реформи буде проведено, то Сполучені Штати рішуче підтримають таку угоду.

Навколо угоди з Росією багато таємниць, зокрема щодо того, які наслідки вона матиме для економіки і безпеки України. Аналіз умов цієї угоди залишу експертам, але закликаю уряд до прозорості й повної відповідальності за угоди, які він підписує від імені українського народу. Я хотів би застерегти, що відтермінування дій із розв’язання економічних і фінансових проблем до 2015 року не допоможе Україні й робитиме її ще вразливішою, ніж будь-коли, до тих самих економічних проблем, наявних сьогодні.

Сполучені Штати вітають сигнали від європейських союзників про те, що двері до Європи залишаються відчиненими для України, і що 2014 рік – це рік подальшого розвитку відносин. Ті двері є основою для реформ, які призведуть до стабільності й заможності. Я сподіваюся на широке, без неприйнятної риторики й тактики шантажу, обговорення Угоди про асоціацію з ЄС, що допоможе пояснити найширшій українській аудиторії, як багато можна виграти від європейської інтеграції.

Всі, хто був на Майдані, вражені мирними і жвавими голосами, що закликають до змін. У 2014 році Сполучені Штати й надалі схвалюватимуть ці прагнення та уважно стежитимуть за ними. Ми рішуче підтримуватимемо свободу преси, свободу зібрань, свободу слова та повагу до прав людини, які є ключовими цінностями будь-якої демократії і фундаментом наших відносин. Всі українці можуть пишатися тим, що рух Євромайдану мирний і сповнений надій.

Я сподіваюся, що у 2014 році український уряд дослухатиметься до свого народу і знайде дорогу, що веде до демократичного, економічно заможного європейського майбутнього, якого хоче народ. Для тих, хто підтримує суверенну, демократичну, незалежну, мирну, економічно здорову європейську Україну, важливий продуктивний діалог, який виведе із сьогоднішнього політичного протистояння. Віце-президент США Джо Байден недавно зазначив: «Основний інтерес Сполучених Штатів – успішна Україна...» Не припустіться помилки, світ спостерігає, і ми готові допомогти урядові й народові України реалізувати його прагнення незалежного європейського майбутнього, процвітання та миру. Я надсилаю всім українцям вітання з Новим роком від імені американського народу.

З Новим Роком, Україно!


ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ПОСОЛЬСТВА СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ В УКРАЇНІ
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG