Спеціальні потреби

Хто такий Пол Вілан - затриманий у Москві американець, звинувачений у шпигунстві?


Фото Пола Вілана, надане його родиною
Фото Пола Вілана, надане його родиною

Родичі затриманого у Росії американського громадянина Пола Вілана, кажуть, що він, наскільки їм відомо, не працював у розвідці і називають його невинним.

Його невинність безсумнівна і ми сподіваємося, що його права будуть шанувати

Російська Федеральна служба безпеки 31 грудня повідомила, що Вілана затримали у Москві 28 грудня під час, як сказано в офіційному повідомленні, виконання шпигунських дій.

Державний департамент США підтвердив у понеділок отримання від Російського міністерства закордонних справ офіційної інформації про арешт американського громадянина.

Родичі затриманого сподіваються, що з ним у найближчий час зустрінуться представники американського посольства у Росії, щоб дізнатися про його стан.

Брат затриманого, Девід Вілан, у Twitter поширив заяву від імені сім’ї зі словами: “Його невинність безсумнівна і ми сподіваємося, що його права будуть шанувати”.

Якщо суд у Росії визнає Пола Вілана винним, йому загрожує до 20 років ув’язнення.

Девід Вілан розповів в інтерв’ю ЗМІ, що його 48-річний брат колись служив у морській піхоті США і останнім часом багато їздив до Росії по роботі, а цього разу мав відвідати весілля іншого колишнього американського піхотинця, який одружувався з росіянкою у Москві.

Детройтська компанія BorgWarner, яка виготовляє складові для автомобілів, підтвердила, що Пол Вілан працює у них з 2017 року директором з питань безпеки.

“Він відповідальний за нагляд над безпекою на наших об’єктах в Аубурн Гіллс у штаті Мічиган та на інших об'єктах компанії в різних країнах світу”, - сказала в спеціальній заяві речниця Кеті Ґрегем і зауважила, що її компанія не має жодних власних об’єктів у Росії.

Але раніше Пол Вілан працював у компанії Kelly Services, яка мала свої бюро в Росії.

Арешт американця у Росії стався два тижні потому, як російська громадянка Марія Бутіна визнала себе винною в американському суді у Вашингтоні за звинуваченнями, що вона працювала за вказівкою російських офіційних представників з метою впливу на американських політиків.

У Кремлі заявили, що Бутіна невинна і що вона ніколи не була агентом російських державних органів.

Дивіться також: Досягнення українців у США в сфері освіти у 2018 – найцікавіші сюжети

Досягнення українців у США в сфері освіти у 2018 – найцікавіші сюжети. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG