Спеціальні потреби

Підготовка до передачі Україні систем Patriot вже розпочалась - Кулеба


Системи Patriot у Польщі, 25 березня 2022. (AP Photo/Evan Vucci, File)
Системи Patriot у Польщі, 25 березня 2022. (AP Photo/Evan Vucci, File)

Підготовка до передачі Україні американських ЗРК Patriot вже розпочалась, повідомив 4 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Минулий рік ми завершили революційним рішенням про надання Україні американських систем Patriot, про що домовилися лідери України та США Володимир Зеленський і Джозеф Байден. Ми дуже цінуємо цей крок США. Очікуємо на розгортання Patriot у максимально стислі терміни. Підготовка до передачі цих систем уже розпочалася", - сказав Кулеба на брифінгу журналістам.

Глава українського зовнішньополітичного відомства розповів: "Україні потрібно якомога більше високотехнологічних систем ППО, й тому ми ведемо перемовини не лише про нові батареї Patriot, але й про постачання нових систем NASAMS, IRIS-T, Crotale. Ми вдячні США, Німеччині, Норвегії, Франції за вже ухвалені рішення та працюємо над пришвидшенням подібних рішень".

Напередодні речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що нові спроби Кремля використати масові ракетні й безпілотні атаки на критичну інфраструктуру України під час свят, щоб вселити страх і безнадію в серця українців, зазнали краху. Він також нагадав, що президент США Джо Байден підписав бюджет на 2023 рік, у якому, серед іншого, закладено майже 45 млрд доларів додаткового фінансування для України.

Раніше Голос Америки із посиланням на інформацію американських медіа повідомляв, що США обдумують можливість надання Україні бойових машин Bradley Fighting Vehicles, здатних знищити будь-яку іншу техніку на полі бою, включаючи танки - для посилення наземних бойових дій. Цей бойовий транспортний засіб є швидким і маневреним та вважається значно ефективнішим і швидшим, ніж M113, які були надані Україні Сполученими Штатами раніше, а їх потужніша підвіска збільшує швидкість на бездоріжжі.

Форум

XS
SM
MD
LG