Спеціальні потреби

Як ірландська громада у США відзначає День Святого Патрика


Музика, святкові страви, розваги на авеню Макклін – ось так мешканці містечка Йонкерс на північ від Нью-Йорка святкують День Святого Патрика. Тут приживає велика ірландська громада і ресторанчик «Кухня Ейлін» – її неофіційна штаб-квартира. Фірмова страва ресторану – традиційний ірландський содовий хліб. Його власниця Ейлін Меньон приїхала до Сполучених Штатів 25 років тому і дуже пишається своїм ірландським корінням. Втім і свою другу батьківщину вона також любить:

«В Америці можна бути ким завгодно, якщо важко працюєш, віриш в себе, дотримуєшся етичних принципів та маєш терпимість. Не думаю, що треба зажди думати головою, треба покладатись і на серце. Треба любити і приготування їжі, і клієнтів».

Сусідка Пеґґі Доулан пригадує своє дитинство в Ірландії: «Ми виходили на вулицю, зривали трилисник, який засовували у петлю і десь чотири кілометри йшли до церкви на службу, а потім додому. У цей день занять не було, тож це був щасливий день».

Під час традиційного параду на честь Святого Патрика на П’ятій авеню у Нью-Йорку танцюватимуть юні американки ірландського походження. Кейсі Ван Доран – 12 років:

«Я беру участь у параді і буду виконувати традиційний ірландський танець. Буде дуже весело».

Радіє за свої підопічних і вчителька танців Бриджет Флинн: «Ці дівчата так важко працюють, що виступають завжди гарно. До того ж, їм це насправді подобається. Вони отримують велике задоволення від свого успіху».

У між часі в ресторані Ейлін тривають останні приготування до традиційного святкового обіду:

«Я вже нарізала солену яловичину, покладемо її сюди на саму гору – без неї нікуди на день Святого Патрика».

Саме солена яловичина, капуста та картопля – от такі прості страви і користуються найбільшою популярністю в ресторані Ейлін у День Святого Патрика.

XS
SM
MD
LG