Спеціальні потреби

Google та Apple прибрали з додатків соцмережу Parler, популярну серед прихильників Трампа


Корпорації Google та Apple позбулись додатку соцмережі Parler зі своїх платформ цифрової дистрибуції Google Play та App Store, а компанія Amazon.com припинила надавати сайту хостинг. Це рішення пояснюють тим, що ця соціальна мережа, популярна серед праворадикальних користувачів, не вдалась до адекватних кроків, аби припинити поширення постів із закликами до насильства.

Parler за останні місяці набув широкої популярності серед прихильників президента Дональда Трампа, чиї акаунти раніше закрили на Twitter й Facebook. Також ці соцмережі раніше помічали й розміщували застереження до деяких дописів Трампа та запобігали поширенню неправдивих дописів його прихильників, зокрема, про масові фальсифікації на виборах або закликів до насильства.

Тож Parler, що позиціонує себе як "Twitter без правил", як альтернативою скористались десятки тисяч консервативних американців.

Раніше Apple дав Parler 24 години, щоб відправити детальний план модерації, адже на цій мережі відбувалась координація нападу на Капітолій у середу.

Amazon припинив веб-хостинг сайту через "ризик для громадської безпеки" і порушення їхніх правил використання сервісу (Amazon Web Services - AWS) щодо неспроможності впоратись із постійним зростанням насильницького контенту.

Якщо соцмережа терміново не знайде новий хостинг, вона стане недоступною для користувачів із опівночі проти понеділка.

Керівник Parler Джон Матце розкритикував Amazon, Google та Apple, заявивши, що це узгоджені дії проти соцмережі, що має обмежені опції, особливо тепер, коли сторінки Дональда Трампа закрили на інших соцмережах: "Це була зкоординована атака технологічних гігантів, щоб вбити конкуренцію на ринку... Можете очікувати, що війна за конкуренцію та свободу слова продовжиться, але не виключайте нас".

"Існує вірогідність, що Parler буде недоступний в інтернеті аж до тижня, поки ми із нуля відбудуємо його", - повідомив він у пості в Parler.

Також американські користувачі соцмереж правих поглядів почали масово використовувати додаток Telegram та сайт Gab.

Дивіться також: Нью-Йоркський фестиваль світлових арт інсталяцій – хіт святкового сезону. Відео

Нью-Йоркський фестиваль світлових арт інсталяцій – хіт святкового сезону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

XS
SM
MD
LG