Спеціальні потреби

На шпальтах світових медіа - хаос, паніка і протести у Нових Санжарах через евакуйованих із Китаю


Опір мешканців Нових Санжар на Полтавщині евакуації українських громадян з китайського Уханю привернув увагу низки світових медіа.

Серед причин протестів називають неправильну комунікацію з боку влади та зловмисну розсилку електронних листів із дезінформацією про начебто виявлення в Україні вірусу COVID-19.

Нагадаємо, 45 українців і 27 іноземних громадян автобусами привезли у санаторій до Нових Санжар, Полтавська область. Загалом на карантині на Полтавщині будуть 94 людини. Це евакуйовані з Китаю, а також персонал, що обслуговував рейс. Близько тисячі місцевих жителів вийшли на протести: палили барикади, закидали автобуси з евакуйованими цеглинами та бились із поліцією.

"Евакуація людей з Уханю була оточена секретністю, чутками й збентеженням. Влада не змогла ефективно пояснити відсутність небезпеки від пасажирів до їхнього прибуття, й утримала пункт призначення у таємниці", - так причини протестів описують у колонці на сайті Forbes.

"Сотні поліцейських були відправлені для підтримання порядку, дехто з них відтаскували протестувальників від натовпу", - повідомляє провідний американський канал NBC.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков "закликав протестувальників "не піддаватись на провокації та проявити розуміння через необхідність таких тимчасових заходів", - додає матеріал телеканалу ABC.

Французьке медіа France24 нагадує, що "Україна не має підтверджених випадків нового коронавірусу".

Про Нові Санжари пишуть навіть місцеві видання: у штаті Південна Кароліна, Айдахо, Кентуккі. "В наступні два тижні це (санаторій), напевно, буде установою із найбільшою охороною в країні", - цитує видання президента Володимира Зеленського.

Роль у неспокої може відігравати і дезінформація.

Служба безпеки України зробила заяву про "розсилання нібито від імені вітчизняного Міністерства охорони здоров’я листів з фейковою інформацією про начебто виявлення в Україні вірусу COVID-19".

"Вже зараз можна стверджувати, що лист був розісланий з використанням одного з іноземних сервісів поштових повідомлень з підміною адреси відправника", - повідомили в Службі безпеки України.

Раніше своїх громадян із Китаю забрали США, Австралія, Філіппіни, Непал, Німеччина, Росія, Канада, Індонезія, Італія, Португалія та Франція. Про масові протести проти евакуації громадян в цих країнах не повідомлялось.

Дивіться також: У Каліфорнії з-під карантину вийшли перші 160 американців, яких евакуювали з Уханя – інтерв’ю

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

XS
SM
MD
LG