Спеціальні потреби

Порошенко не порушив закону, але чи хочуть українці "хитрого бізнесмена" при владі? - Washington Post


Витік панамських документів поки що не вказує на будь-які правопорушення з боку президента України Петра Порошенка. Про це на сторінках видання The Washington Post пишуть Тимофій Милованов, в.о президента Київської школи економіки і професор економіки Піттсбургського університету, та юрист Зоя Милованова, член команди дослідницького проекту Vox Ukraine.

"Порушення Порошенка по суті технічне". Але інцидент припав на найгострішу політичну кризу в Україні після Євромайдану. Президент зараз є вразливим і йому може бути не просто утримувати ситуацію під контролем", - пишуть автори.

На думку Зої та Тимофія Милованових, реальні наслідки скандалу будуть визначатись не його правовою вагою, а тим, чи готові українці миритись із тим, що президент може бути "хитрим бізнесменом".

"Наскільки країна хоче цього (якостей "хитрого бізнесмена" - прим. ГА) від свого президента лишається відкритим питанням", - вважають експерти.

Милованови також відзначають, що скандал навколо панамських документів може наблизити дочасні парламентські вибори.

"Викриття також можуть примусити українців більше задумуватись про свої очікування від лідерів країни, конфлікти інтересів, розмежування бізнесу та політики, і загалом - про інститути та закони, які необхідні новій Україні".

Дивіться також: Порошенко має офшор через недовіру до українських судів - юрист

Порошенко має офшор через недовіру до українських судів - юрист. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

XS
SM
MD
LG