Спеціальні потреби

У Вашингтоні протестувальники повалили пам'ятник генералу армії Конфедерації - Трамп заявив про бездіяльність столичної поліції


Протестувальники намагаються звалити з постаменту пам'ятник генералу Альберту Пайку, Вашингтон, 19 червня 2020 року
Протестувальники намагаються звалити з постаменту пам'ятник генералу Альберту Пайку, Вашингтон, 19 червня 2020 року

Статуя генерала Альберта Пайка була єдиним пам'ятником генералу Конфедерації в столиці США

Увечері в п'ятницю протестуючі знесли, а потім підпалили єдиний пам'ятник генералу армії Конфедерації в Вашингтоні. Про це повідомило агентство «Ассошіейтед Прес».

Активісти обмотали ланцюгами статую генерала Альберта Пайка і почали тягнути пам'ятник вниз. Статуя, за словами очевидців, хитнулася на високому гранітному постаменті, перш ніж впасти, звалившись в купу пилу. Потім вони розпалили багаття і спостерігали за горінням пам'ятника, вигукуючи гасла: «Немає справедливості - немає миру» і «Ні - расистській поліції».

Відповідно до свідчень очевидців і відеороликів, розміщених в соціальних мережах, поліція була присутня на місці події, однак не втручалася у те, що відбувається. Поруч із пам'ятником знаходиться штаб-квартира поліції міста.

Президент Дональд Трамп негайно написав у Твіттері про наругу над пам'ятником, згадавши в своєму твіті мера Вашингтона Мюріель Баузер, і написавши: «Поліція округу Колумбія не виконує свою роботу, спостерігаючи за тим, як звалюють і спалюють статую. Ці люди повинні бути негайно арештовані. Ганьба для нашої країни! »

Радісні учасники повалення зачитали твіт Трампа через рупор, а потім більшість протестуючих, як пише «Ассошіейтед Прес», «мирно повернулися» до парку-площі Лафайєт напроти Білого дому.

Пам'ятник генералу Пайку, споруджений у 1901 році, знаходився на Джудісері-сквер приблизно у 800 метрах від Капітолію США. Кампанія за знесення пам'ятника велася активістами вже протягом декількох років, проте для цього було потрібне схвалення федерального уряду.

«Починаючи з 1992 року члени Ради округу Колумбія закликають федеральний уряд прибрати статую Конфедерації Альберта Пайка (федеральний пам'ятник на федеральній землі). Ми знову одноголосно звернулися до Конгресу з закликом прибрати пам'ятник в 2017 році», - заявила у п'ятницю Рада окружного суду.

У резолюції ради округу Колумбія з закликом прибрати статую, Пайка називають «головним засновником Ку-клукс-клану після Громадянської війни».

Дивіться також: Нью-Йорк з понеділка починає другу фазу виходу з карантину

Нью-Йорк з понеділка починає другу фазу виходу з карантину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:25 0:00

XS
SM
MD
LG