Спеціальні потреби

Через "шатдаун" Трамп має відкласти щорічну промову, - спікер Палати представників США


Cпікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі
Cпікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі

Ненсі Пелосі, яка є спікером Палати представників Конгресу США, закликала президента Трампа перенести на інший строк свою щорічну промову в Конгресі "Стан держави".

Виголошення президентської промови "Стан держави" на тепер заплановане на 29 січня. Однак Пелосі запропонувала Трампу дочекатись відкриття повноцінної роботи уряду.

"Сьогодні я написала Трампу лист з рекомендацією відкласти промову "Стан держави" до відкриття уряду, адже Секретна служба – провідна установа федерального уряду відповідальна за безпеку під час промови, вже 26-тий день не має фінансування", - наголосила Пелосі у Twitter.

Пелосі також запропонувала передати промову в письмовому вигляді.

"На жаль, через міркування безпеки і якщо уряд не відкриє свою роботу повною мірою цього тижня, я пропоную працювати разом над визначенням іншої відповідної дати після того, як уряд відкриє роботу для цієї промови, а також розглянути можливість надати текст промови "Стан держави" в письмовому вигляді до Конгресу 29 січня", - йдеться в листі.

Уряд США частково закрито вже 26 днів – це рекордна тривалість призупинення роботи уряду в США - "шатдауну". До цього найдовше закриття уряду було в 1995 році за часів президентства Клінтона, і закриття уряду тоді тривало 21 день.

Призупинення роботи уряду означає, що біля 800 000 державний службовців перебувають у неоплачуваній відпустці, або мають працювати без оплати. В п’ятницю – вперше за час призупинення роботи уряду - ці держслужбовці не отримали зарплату.

Уряд США було частково закрито 22 грудня, через суперечності між президентом Трампом та Конгресом стосовно виділення бюджетних грошей на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Дивіться також: ​Як живеться родині держслужбовця США, який не отримує зарплату

Як живеться родині держслужбовця США, який не отримує зарплату. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG