Спеціальні потреби

В Ісламабаді проходить ірано-афгансько-пакистанський саміт


Портрети Гаміда Карзая, Махмуда Ахмадінеджада і Асіфа Алі Зардарі
Портрети Гаміда Карзая, Махмуда Ахмадінеджада і Асіфа Алі Зардарі

Лідери Ірану та Афганістану прибули в Пакистан для участі у саміті у справі сприяння мирові з афганським Талібаном.

Президент Пакистану Асіф Алі Зардарі і прем’єр-міністр Юсуф Раза Ґілані привітали з прибуттям до Ісламабада президента Афганістану Гаміда Карзая та його іранського колегу Махмуда Ахмадінеджада і делегацій їх країн.

Історичні зв’язки Пакистану з Талібаном, як також спільні кордони, які поділяють ці три країни, спонукали їх до проведення саміту, увага якого, як гадається, зосереджуватиметься на заходах, необхідних для стабілізації регіону. Афганський Талібан та чимало пов’язаних з ним угруповань утримують свої опорні пункти у напів-автономних племінних районах Пакистану біля кордону з Афганістаном.

У четвер, газета Wall Street Journal повідомила, що Карзай сказав, що уряди США та Афганістану розпочали тристоронні таємні переговори з Талібаном. Одначе, в оприлюдненій у четвер заяві, таліби заявили, що вони ніколи не вели переговорів з «маріонетковою адміністрацією Карзая».

За повідомленнями, участь у попередніх мирних переговорах, які проходять у Катарі, беруть тільки представники США та Талібану.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG