Спеціальні потреби

Пакистан обиратиме нового прем’єр-міністра


Президент Пакистану Асіф Алі Зардарі скликав засідання, на якому обговорюватиметься питання обрання нового прем’єр-міністра країни після звільнення з посади Юсуфа Рази Ґілані.

Адміністрація Зардарі повідомила у середу, що президент скликав законодавців нижньої палати парламенту на засідання у п’ятницю.

У вівторок, Верховний суд Пакистану постановив, що Юсуф Раза Ґілані втратив повноваження депутата парламенту, а тим самим і посаду глави уряду. 26 квітня Верховний суд визнав Ґілані винним у неповазі до суду коли він зігнорував розпорядження суду і відмовився звернутися до влади Швейцарії із запитом про поновне відкриття справи стосовно діяльності президента Зардарі, пов’язаної з корупцією.

Згідно з конституцією Пакистану, особи, визнані винними в таких злочинах, як неповага до суду, не мають права бути законодавцями. Адвокат Ґілані заявив, що його клієнт не оскаржуватиме його усунення з посади.

Рішення суду спонукало президента Зардарі провести екстрену нараду протягом ночі з членами очоленої ним правлячої Пакистанської народної партії та коаліційними партнерами.

Тривають переговори щодо можливих кандидатів на посаду прем’єр-міністра.

Парламентські вибори в Пакистані заплановані на наступний рік, проте спостерігачі вважають, що рішення суду щодо звільнення Ґілані викликає можливість проведення дострокових виборів до парламенту.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG