Спеціальні потреби

Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила підсумкову декларацію з резолюцією щодо Криму


Пленарна сесія ПА ОБСЄ у Тбілісі
Пленарна сесія ПА ОБСЄ у Тбілісі

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі (ПА ОБСЄ) ухвалила резолюцію, яка засуджує анексію Росією українського Криму.

Про це повідомила у своєму Twitter речниця українського МЗС Мар’яна Беца.

«Щойно в Тбілісі ПА ОБСЄ ухвалила підсумкову декларацію, а також українську резолюцію про порушення прав людини в Криму», – написала вона.

Беца зазначила, що ухвалення резолюції є перемогою української парламентської дипломатії.

Резолюція, внесена на розгляд Парламентської асамблеї ОБСЄ українськими представниками, називається «Про порушення прав людини і основних свобод в Криму, порушення прав кримськотатарського населення».

У документі засуджуються репресивні заходи з боку «де-факто влади» проти Меджлісу кримськотатарського народу і його керівників, а також жорсткі обмеження свободи мирних зібрань, що поширюються в тому числі і на традиційні заходи, приурочені до річниці депортації кримських татар.

ПА ОБСЄ, наголошується в документі, засуджує обмеження свободи ЗМІ та свободи вираження думок в анексованому Криму, а також висловлює стурбованість у зв’язку зі зникненням можливості отримання освіти українською мовою.

У резолюції є заклик до Росії «невідкладно і беззастережно» звільнити політв’язнів-кримчан, «які були незаконно затримані або ув’язнені за сфабрикованими звинуваченнями де-факто влади в окупованому Криму».

Російська делегація раніше відмовилася брати участь в обговоренні проекту резолюції і покинула зал засідань.

Дивіться також: Від недоречного виконання Мінських угод Україну застерегла спікер парламенту Литви

Від недоречного виконання Мінських угод Україну застерегла спікер парламенту Литви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

XS
SM
MD
LG