Спеціальні потреби

Парламентська асамблея НАТО закликала союзників посилити військову допомогу Україні й зняти обмеження на використання західної зброї


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступає під час Парламентської асамблеї НАТО в Софії, 27 травня 2024 року. (Фото Миколи ДОЙЧІНОВА / AFP)
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступає під час Парламентської асамблеї НАТО в Софії, 27 травня 2024 року. (Фото Миколи ДОЙЧІНОВА / AFP)

Парламентська асамблея НАТО долучилася до численних закликів прискорити надання Україні необхідної зброї та зняти обмеження на її використання проти військових цілей на суверенній території Росії.

Україна може захистити себе, лише якщо зможе атакувати російські лінії постачання та російські оперативні бази. Настав час визнати цю реальність і дозволити Україні робити те, що вона повинна
Міхал Щерба

Про це ПА НАТО повідомила на своєму сайті 27 травня після весняної пленарної сесії у Софії, столиці Болгарії. На зустрічі, серед інших, були присутні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та прем’єр-міністр Болгарії Дімітар Главчев.

“Україна повинна бути забезпечена всім необхідним якомога швидше і так довго, як це потрібно для перемоги”, — йдеться в Декларації, ухваленій більшістю з понад 200 парламентарів з усіх 32 країн альянсу.

Декларація також закликає країни НАТО “підтримати Україну в її міжнародному праві захищати себе, скасувавши деякі обмеження на використання зброї, наданої союзниками по НАТО, для ударів по законних цілях у Росії”.

Заклики ПА НАТО прозвучали одночасно із думкою генсека Столтенберга про те, що Україна має право застосовувати надану зброю по цілях на російській території, й підкреслив, що Росія веде агресію, а українці мають право захищатися, відповідно до Статуту ООН та інших міжнародних законів, як повідомив раніше Голос Америки.

“Коли ми передаємо зброю Україні, то вона вже не наша, це українська зброя”, - додав Столтенберг, наголосивши, що альянс не вважає себе учасником війни, а лише допомагає Україні оборонятися.

Президент ПА НАТО Міхал Щерба підтримав думку Столтенберга, а також наголосив на важливості швидкого та безперешкодного надходження в Україну систем протиповітряної оборони та іншої життєво важливої зброї.

“Їм потрібна наша допомога. Не через два роки. Не через два місяці. Навіть не через два тижні. Їм це потрібно зараз. Треба пришвидшуватись і активізуватися. Дайте Україні все, що їй потрібно”, – заявив Щерба, слова якого наведено у повідомленні ПА НАТО.

“Україна може захистити себе, лише якщо зможе атакувати російські лінії постачання та російські оперативні бази. Настав час визнати цю реальність і дозволити Україні робити те, що вона повинна. НАТО буде суттєво ослаблене, втратить довіру, якщо ми продовжимо допомагати напівзаходами”, - додав він.

Парламентська асамблея також визнала у документі, що наявної військової допомоги “не достатньо для перемоги України”, й закликала країни альянсу перейти від поступових кроків до стратегії надання Україні “всього, що їй потрібно, якнайшвидше і так довго, як це потрібно, щоб вона перемогла”.

Згідно з декларацією, країни НАТО повинні “чітко підтвердити, що їхньою стратегічною метою є перемога України” і “негайно активізувати та прискорити надання військової допомоги, яка потрібна Україні для перемоги”.

Що стосується майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні у липні цього року, то він “повинен надіслати чіткий сигнал про те, що члени Альянсу будуть підтримувати Україну до перемоги та повинні зробити конкретний крок вперед до членства України в НАТО”.

“Місце України в НАТО. Вашингтонський саміт має визнати, що шлях України до членства є незворотним”, зазначив президент ПА НАТО Щерба.

Наостанок, ПА НАТО закликала уряди країн альянсу “підготувати довгострокову стратегію та проактивні заходи сучасного стримування Росії, щоб протистояти російській загрозі в усіх її вимірах, активно захищати демократію та заснований на правилах міжнародний порядок… й кинути виклик агресивним політичним, військовим і гібридним діям Росії”.

Час-Time. Cпікер Джонсон – проти обмежень на використання зброї США
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:38 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG