Спеціальні потреби

Путін просуває свої цілі в Україні, поки COVID-19 та інші кризи відволікають увагу Заходу - ISW


Президент Росії Путін використовує те, що увагу світу прикуто до численних криз, включаючи пандемію COVID-19, щоб просувати свої стратегічні цілі в Україні. Про це пише американський дослідницький інститут Institute for the Study of War (ISW) у своєму звіті, виданому 24 березня за авторства дослідників Інституту - Наталі Бугайової, Мейсона Кларка та Джорджа Берроса.

Дослідники зазначають - те, що в протоколах від 11 березня, Київ допустив можливість прямих переговорів з контрольованими Кремлем силами на Донбасі, «може дати старт міжнародній легітимізації російського військового вторгненням до України».

Саме це є основною метою Кремля, вважають дослідники, але наголошують - домовленості про переговори ще немає і Україна та Захід ще можуть змінити курс на легітимізацію ОРДЛО.

Теперішній підхід Зеленського до встановлення миру та реінтеграції територій, які тепер окупувала Росія, несе ризики для суверенітету України
Звіт ISW

Затвердження протоколу від 11 березня, на думку дослідників, дасть такі три перевагу Путіну.

- Підтримає статус Кремля як спостерігача, а не сторони у війні на Донбасі, що відкриє шлях Москві домагатись зняття західний санкцій за дії на Донбасі.

- Введення додаткових зон розведення сил, які передбачаються протоколом, може стати «винагородою для агресора», адже Кремль відкрито зловживав такими зонами ще в лютому.

- Протокол передбачає, що дорадчий орган буде займатись питанням виборів на Донбасі, а «Україна не може проводити вибори на Донбасі, поки Росія утримує там військовий та політичний контроль».

Дослідники роблять висновок: «Теперішній підхід Зеленського до встановлення миру та реінтеграції територій, які тепер окупувала Росія, несе ризики для суверенітету України. Підхід Зеленського може надати Путіну важелі у світовій політиці».

Вони закликають Захід не допустити мирної угоди стосовно Донбасу на умовах Кремля, яка означатиме «здачу України і усунення обмежень для світових амбіцій Путіна».

Дивіться також: Дональд Трамп хоче відновлення роботи економіки у США вже до Великодня.

Дональд Трамп хоче відновлення роботи економіки у США вже до Великодня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG