Спеціальні потреби

"А якщо Росія відповість?" - коментарі противників надання Україні летальних озброєнь США


Попри загальну підтримку надання Україні летальних оборонних озброєнь, серед американських законодавців від Демократичної та Республіканської партій та буцімто готовність американського уряду до здійснення на практиці відповідної політики, у США лунають і поодинокі заперечення щодо даної ідеї.

Я підтримую мету повного відновлення суверенітету України, але я не до кінця переконаний, що летальні озброєння наблизять нас до цієї мети
Роланд Періс, професор Університету Оттави

Як відомо, напередодні американські видання повідомили про підготовку Пентагоном плану надання Україні летальних оборонних озброєнь, включно з переносними протитанковими ракетними комплексами "Джавелін". Повідомлялось, що відповідна пропозиція чекає на схвалення президента США.

Читайте про це у статті "Пентагон розробив план надання зброї Україні і очікує на схвалення Трампа - ЗМІ"

"Озброєння України для війни з Росією було дурною ідеєю, у час коли Обама її слушно відкинув, і лишається дурної ідеєю зараз", - твітує Тревор Тімм, журналіст, засновник Freedom of the Press Foundation.

"Відправка летальних озброєнь до України підштовхне Росію до ескалації у відповідь на Донбасі. І що тоді? Необхідно думати на кілька кроків уперед", - твітує Роланд Періс, професор публічної політики та міжнародних відносин в Університеті Оттави.

Ми чули ті самі застереження на початку анексії Криму. "Обережність" Заходу не зупинила Путіна, а захотила його
Посол України у Канаді Андрій Шевченко

Прикметно, що до дискусії із Перісом долучився і посол України у Канаді Андрій Шевченко.

"Ми чули ті самі застереження на початку анексії Криму. "Обережність" Заходу не зупинила Путіна, а захотила його", - відзначив український дипломат.

"Я підтримую мету повного відновлення суверенітету України, але я не до кінця переконаний, що летальні озброєння наблизять нас до цієї мети", - пояснив свою позицію професор, - "Якщо хтось готовий предметно описати мені сценарій, в рамках якого надання Україні летальних озброєнь дасть позитивний результат, сміливо мені пишіть".

Тези противників озброєння України загалом співпали із сигналами із Москви.

Так напередодні Михайло Ульянов, голова Департаменту з питань безпеки та роззброєння МЗС Росії заявив:

"Автори ідеї надати Україні летальні озброєння, відштовхуються від думки, що ситуація на сході України ще недостатньо вибуховонебезпечна і треба підкинути хмизу до багаття".

Раніше, коментуючи повідомлення ЗМІ про план Пентагону озброїти Україну, низка оглядачів відзначали, що у разі надання Україні летальних оборонних озброєнь, вони будуть розміщені подалі від фронту, щоб не сприяти ескалації ситуації. "Голос Америки" звернувся до Пентагону із офіційним запитом з приводу повідомлень у ЗМІ. Так відмовились коментувати повідомлення засобів масової інформації.

Ось побачите - хтось ще напише, що відправка американської зброї до України, яка вже серйозно озброєна, означає, що Путін добивається, чого хоче

Низка коментаторів поспішили відзначити, що намір уряду США надати Україні летальні оборонні озброєння вказує на те, що адміністрація Трампа займає більш рішучу позицію щодо Росії, ніж адміністрація його попередника Барака Обами. Цілка низка авторитетних оглядачів поіронізували з приводу того, що бажання адміністрації США озброїти Україну ставить під сумнів тезу про те, що Дональд Трамп налаштований проросійськи.

"Ось побачимо хтось ще напише, що відправка американської зброї до України, яка вже серйозно озброєна, означає, що Путін добивається, чого хоче", - твітував Александр Кларксон, викладач Королівського коледжу у Лондоні.

Читайте про це більше у статті "Все ще вважаєте Трампа проросійським? - коментатори про план Пентагону дати Україні "Джавеліни"

Дивітья також: Ексклюзивне інтерв’ю: Саакашвілі – про свій статус у США та підтримку України на Капітолійському пагорбі

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG