Спеціальні потреби

62 людини володіють таким же багатством, як півсвіту населення – дослідження


Активісти Oxfam одягнені в маски лідерів США, Китаю, Франції, Індії, Німеччини, Австралії, щоб привернути їхню увагу
Активісти Oxfam одягнені в маски лідерів США, Китаю, Франції, Індії, Німеччини, Австралії, щоб привернути їхню увагу

Активісти закликають політиків покінчити з «ерою податкового раю, де багатії ховають свої гроші в офшори».

Кількість найбагатших людей у світі зменшилась, порівняно з минулими роками. Про це свідчить опитування британської неприбутково організації Oxfam International. За даними дослідників, у 2015 році у світі було 62 людини, кожна з яких володіла такими ж достатками, як має населення половини планети..

2014 року таких багатіїв налічувалось 80 осіб, а в 2010 – 388. Звіт оприлюднили напередодні Світового Економічного форму у Давосі (Швейцарія), на якому щороку збирається вся фінансова та бізнес-еліта світу.

За той час, коли 62 найбагатші особи збільшили свої достатки на півтрильйона доларів, втрати півсвіту населення – 3,6 мільярда людей – склали 1 трильйон доларів.

Група Oxfam International, яка здебільшого займається заходами для боротьби з бідністю, закликала світових лідерів зробити якомога більше, щоб звернути увагу на проблему соціальної нерівності, яку вони називають «глобальною кризою».

«Заклопотаність світових лідерів зростанням проблеми нерівності досі не перекладена у конкретні дії, щоб зробити все можливе, аби ті люди, які внизу цього списку, отримати свою частинку економічного зростання», - цитує главу організації Oxfam Марка Голдрінґа американське видання The Hill.

«У світі, де кожен дев’ятий щоночі лягає спати голодним, ми не можемо дозволити собі продовжувати віддавати найбагатшим більший шматок пирога», - сказав він.

Голдрінґ закликав політиків покінчити з «ерою податкового раю, де найбагатші люди і багатонаціональні компанії можуть уникати відповідальності перед суспільством, ховаючи свою зростаючу кількість грошей в офшори».

За приблизними підрахунками, у таких офшорах нині зберігається приблизно 7.6 трильйонів доларів, власниками яких є найбагатші люди світу. В результаті цього щороку країни втрачають близько 190 мільярдів доларів доходів з податків.

Дивіться також: Якби США не запровадили санкції проти Росії, ситуація в Україні була б гіршою - представник Держдепу

Якби США не запровадили санкції проти Росії, ситуація була б гіршою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG