Спеціальні потреби

У США загострюється дискусія щодо безпеки учасників протестів проти соціальної нерівності


Минулого тижня у кількох містах поліція розганяла демонстрантів із застосуванням сили та повного бойового арсеналу. В Портленді учасники акції не протистояли правоохоронцям. Втім, в Окленді, штат Каліфорнія, під час сутичок з поліцією ветеран війни в Іраку дістав перелом черепа, за словами свідків, від удару каністри зі сльозогінним газом. Начальник поліції визнає, що його правоохоронці насправді застосували проти демонстрантів сльозогінний газ та гумові кулі.

«Вони кидали в нас пляшки. Вони повертались до смітників, щоб дістати ще більше пляшок, а за процедурою поліція може вдатися до необхідних кроків, щоб нейтралізувати правопорушника та взяти його під арешт», – каже начальник Оклендської поліції.

В Нешвілі, штат Теннессі, правоохоронці арештували кількох демонстрантів, перед тим швидко прийнявши нові правила відносно протестів. Ці правила містять положення щодо комендантської години та процедури отримання дозволу, відповідно до яких протести, які тривали вже три тижні, раптово стали незаконними. Місцевому судді Тому Нельсону такі зміни не сподобались, і він наказав звільнити демонстрантів.

«Приймати нові правила, що встановлюють комендантську годину та нову процедуру отримання дозволу на демонстрації посередині акції протесту, – цілком законно. Втім, у демонстрантів не було навіть можливості прореагувати на зміни», – заявив суддя.

Ситуація в Теннессі стала прикладом того, що в органах влади нема згоди відносно того, як контролювати протести, які охопили всю націю.
Вісімнадцять тисяч муніципальних поліцейських відділків підконтрольні владі міст чи повітів, вони реагують на ситуацію, використовуючи власний досвід та побажання громади.

Мер міста Толедо, штат Огайо, Майк Белл каже, що не дозволить, щоб протести тривали безкінечно.

«Їм доведеться зрештою піти додому», – говорить він.

В Санта Розі, штат Каліфорнія, розпорядник міста Кетлін Міллісон на боці демонстрантів.

«Головне було запобігти повному колапсу міста, що було б ані в наших, ані в їх інтересах», – каже вона.

Професор права Марія Габефельд каже, що використання мером поліцейського примусу залежить від того, яких кроків вимагає місцева громада, коли йдеться про безпеку, а також від умов оплати надурочного робочого часу правоохоронців. В Нью-Йорку, каже вона, поліцейські вже втомлені від місяців підтримування порядку навколо протестів. У свою чергу, демонстранти заявляють, що найближчим часом завершати акцію не збираються.

XS
SM
MD
LG