Спеціальні потреби

"Російським солдатам немає за що битись, крім як за рублі", - США в ОБСЄ


Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер
Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер

Росія програє в своїй імперській загарбницькій війні, заявив посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер у виступі на засіданні постійної Ради ОБСЄ у Відні 15 вересня.

"Російські сили зазнали поразки в битві за Київ в березні і тепер ми бачимо, як вони полишають свої танки та БМП і біжать - інколи буквально - назад до Росії, в той час, як українські захисники звільняють громади, які постраждали під репресивною російською окупацією", - наголосив Карпентер.

Він протиставив те, як тепер "зі слозами радості зустрічають українських визволителів" місцеві тому, як російські окупаційні сили зустріли "розлючені демонстрації", а також наголосив на різній мотівації українських та російських військових.

"Це зводиться до простої відмінності: російські сили, які знають, що їхній власний уряд ставиться до них як до гарматного м'яса, не мають за що битись, крім як, можливо, за рублі, пральну машинку або новий телевізор, забраний з української оселі, а народ України бореться захищаючи свої родини та свободу".

Карпентер закликав ОБСЄ у найближчі тижні подвоїти зусилля з пошуку свідчень воєнних злочинів та інших звірств, і вказав, що зі звільнених територій надходять повідомлення про "садистське ставлення і позасудові страти" та катування.

Навіть відступаючи, росіяни руйнують цивільну інфраструктуру, вказав Карпентер. Він назвав заклики російських парламентарів до ударів по цивільній інфраструктурі закликами до воєнних злочинів та злочинів проти людства.

Напередодні російські обстріли пошкодили греблю поблизу Кривого Рогу, що спричинило підтоплення десятків будівель та перебої зі струмом та водопостачанням, повідомила українська влада. "Негідники, втікши з поля бою, намагаються нашкодити звідкись здалеку", - заявив про обстріли український президент Володимир Зеленський. Росія заперечує навмисні обстріли цивільної інфраструктури.

Американський дипломат запевнив, що США продовжуватимуть підтримувати Україну перед лицем російської агресії.

XS
SM
MD
LG