Спеціальні потреби

На місцевих виборах 25 жовтня працюватимуть 700 спостерігачів ОБСЄ


Голова місії ОБСЄ/БДІПЛ Тана де Дзулуета
Голова місії ОБСЄ/БДІПЛ Тана де Дзулуета

Місія ОБСЄ не буде спостерігати за так званими «виборами», які сепаратисти планують провести на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) у середу, 9 вересня, відкрило у Києві місію спостереження за місцевими виборами 25 жовтня, повідомила під час Ради регіонального розвиту голова місії Тана де Дзулуета. До спостереження за виборами буде залучено понад 700 співробітників місії.

«Наша місія працює на запрошення Міністерства закордонних справ. Я маю честь бути головою основної місії, яка складається з 16 експертів тут, у Києві. Наступного тижня до нас приєднаються довгострокові спостерігачі, які працюватимуть у всіх регіонах, де будуть проходити вибори. Ми зробили запит на 100 таких довгострокових спостерігачів. Крім того ми зробимо запит до країн-членів, щоб вони надали нам ще 600 короткострокових спостерігачів, що стежитимуть за процесом у день виборів», – зазначила Тана де Дзулуета.

Місія ОБСЄ не буде спостерігати за так званими «виборами», які сепаратисти планують провести на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Місцеві вибори в більшій частині України призначені на 25 жовтня. Вони не відбудуться на тимчасово окупованих територіях на Донбасі і у Криму, а також іще в деяких місцевостях неподалік лінії протистояння на Донбасі, де вони відкладені з міркувань безпеки.

Донецькі сепаратисти знову підтвердили, що, всупереч мінським домовленостям, мають намір провести власні «вибори» 18 жовтня.

Раніше луганське збройне сепаратистське угруповання «ЛНР», теж визнане в Україні терористичним, теж заявляло, що проведе власні «вибори», окремі від решти України, тільки 1 листопада.

Мінські домовленості, зокрема, остання з них – Комплекс заходів, передбачають, що вибори на тимчасово окупованих територіях на Донбасі мають відбутися на підставі законодавства України, з дотриманням стандартів ОБСЄ і за моніторингу з боку БДІПЛ ОБСЄ. На цьому також наголосили президентові Росії Володимирові Путіну керівники Німеччини і Франції. Із критикою намірів сепаратистів провести власні «вибори» на пряме порушення мінських домовленостей виступали також США. А президент України Петро Порошенко вже не раз попереджав, що ці псевдовибори сепаратистів можуть повністю зруйнувати мінські домовленості.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG