Спеціальні потреби

Організації діаспори у США і Канаді засудили "політичні переслідування в Україні"


elect5
elect5

Український конгресовий комітет Америки занепокоєний недавніми проявами вибіркового правосуддя в Україні. Про це мовиться у заяві під назвою "Відповідь УККА на політичні переслідування в Україні".

Як сказано в документі, організація "засуджує спроби української влади провадити політично мотивовані справи проти колишніх урядовців та лідерів громадянського суспільства в Україні", зокрема, проти експрезидента Петра Порошенка.

Я точно знаю, що президент Зеленський не переслідує п'ятого президента Порошенка

Український конгресовий комітет Америки нагадав президентові Володимиру Зеленському про відмінність спадщини, яку залишили по собі Петро Порошенко та його попередник Віктор Янукович, і наголосив на "різкому контрасті з тією епохою беззаконня".

"Натомість урядовці та громадські діячі, на яких сьогодні націлилися політичні призначенці президента Зеленського, керували історичним процесом відродження національних оборонних структур України, зупинили падіння економіки, яка скорочувалася після вторгнення Росії. Щоб не залишити країну вразливою для подальшого наступу Росії, колишні лідери України змогли переконати Сполучені Штати надати Україні летальну оборонну зброю, а також відбудували як Збройні Сили України, так і суттєву частину вітчизняної оборонної промисловості".

Тож як наголошує УККА - якщо врядування Януковича вимагало люстрації, то зараз "слід зосередитись на русі країни вперед, на відсічі ворогові, що стоїть біля воріт, а не роздирати країну політичними міжусобицями".

політично мотивоване судочинство може завдати непоправної шкоди іміджу України


Як сказано в заяві, "УККА нагадує лідерам України, що вибіркове, політично мотивоване судочинство може завдати непоправної шкоди іміджу України в очах міжнародної спільноти. Замість того, щоб знищувати авторитет України серед її світових партнерів, українському керівництву слід утримуватись від будь-яких спроб політизувати верховенство права".

Володимир Зеленський наразі не коментував адресовані йому звинувачення у політичних переслідуваннях свого попередника.

А тим часом у президентській партії "Слуга народу" стверджують, що жодного політичного переслідування Порошенка з боку Зеленського нема.

Президент не хоче політично тиснути на свого попередника. Про це заявила народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук. Як вона сказала в інтерв'ю Радіо Свобода 20 червня, "Точно не ставимо за мету тиснути".

"Я точно знаю, що президент Зеленський не переслідує п'ятого президента Порошенка", - заявила Верещук.

Заяву напередодні оприлюднив також Конгрес українців Канади. Як мовиться у документі, вміщеному на офіційному сайті Конгресу, "недавні звинувачення, висунуті проти експрезидента Петра Порошенка, якому закидають як злочин здійснення ним своїх конституційних посадових обов'язків, викликають занепокоєння".

Це підриває підтримку України з боку Заходу


"Україна не може дозволити собі підважувати принципи Революції гідності, коли мішенню для переслідувань роблять політичних опонентів, а на посадах відновлюють чиновників, які служили в корумпованій адміністрації Януковича. Це підриває підтримку України з боку Заходу", - мовиться в заяві організації.

Раніше посольство США застерегло Україну від використання системи правосуддя для зведення політичних рахунків. У заяві, опублікованій на офіційній сторінці посольства у Фейсбук, не згадувалось ім'я Порошенка, однак оскільки заява з'явилась 18 червня, коли суд мав обирати експрезидентові запобіжний захід, оглядачі побачили у ній прозорий натяк саме на 5-го президента України.

Проти політичних переслідувань в Україні виступили також посольства Канади і Німеччини в Україні. Президент Європейської Ради Дональд Туск так само висловився проти використання владою системи судочинства проти політичних опонентів, назвавши це "небезпечним".

Дивіться також: Як українці отримують політичний притулок або статус біженця у США?

Як українці отримують політичний притулок або статус біженця у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

XS
SM
MD
LG