Спеціальні потреби

Орбан та його крайні праві союзники хочуть “окупувати Брюссель”, пропонуючи Європі “національний консерватизм”


Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан сподівається, що його крайні праві однодумці досягнуть значних успіхів на виборах Європейського парламенту 6-9 березня і змінять розклад сил у Брюсселі.
Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан сподівається, що його крайні праві однодумці досягнуть значних успіхів на виборах Європейського парламенту 6-9 березня і змінять розклад сил у Брюсселі.

Європейські лідери консервативного і крайньо правого спрямування 16-17 квітня зібралися на конференцію у Брюсселі, щоб узгодити головні принципи і згуртуватися перед червневими виборами Європейського парламенту.

Не досить відчувати злість, ми повинні окупувати Брюссель.
Віктор Орбан

Ключовими промовцями на тому зібранні назвали угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана, колишнього прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, французького політика Еріка Земмура, а також британську представницю правого крила Консервативної партії Суеллу Браверман і Найджела Фаража, відомого кампанією за вихід Великої Британії з Європейського Союзу.

Названі головні теми "Національно консерватистської" конференції вказують, що головними проблемами крайні праві зараз вважають тіснішу інтеграцію в Європейському Союзі, імміграцію та багатокультурність і те, що вони називають загрозами для традиційних сімейних цінностей.

Під тими гаслами, називаючи “брюссельських бюрократів” винними у головних проблемах європейців, крайні праві ведуть агітаційну кампанію, сподіваючись на успіх під час голосування на виборах Європейського парламенту 6-9 червня.

Новообрані 720 депутатів Європарламенту впливатимуть на політичні процеси в ЄС, схвалюючи європейські закони і затверджуючи посадовців у виконавчих органах, зокрема наступного президента Європейської комісії.

Опитування дають підстави вважати, що на червневих виборах крайні праві партії в ЄС можуть розраховувати на більшу підтримку виборців, ніж раніше.

“Окупувати Брюссель”

Повторюючи звинувачення про “тиранію” Брюсселя і, наполягаючи на потребі захисту національного суверенітету від інтеграційних процесів у ЄС, європейські крайні праві озвучують такі ж гасла, які проголошували британські “євроскептики” в кампанії за вихід Британії з Європейського Союзу.

Віктор Орбан, який став найпомітнішим в ЄС представником націоналістичних і антиліберальних сил постійно гостро критикує керівні структури Євросоюзу.

Але він та його однодумці, такі як нідерландський політик Герт Вілдерс та французька Марін Ле Пен не виступають за вихід їхніх країн з ЄС.

Натомість Орбан заявляє, що хоче “відремонтувати Європейський Союз” зсередини, “зайнявши позиції” і “згуртувавши союзників”.

“Не досить відчувати злість, ми повинні окупувати Брюссель”, - проголосив в інтерв’ю угорський керівник, який пишається тим, що створив у своїй країні систему “неліберальної демократії”.

Проти допомоги Україні і прихильно до Росії

Значна частина крайніх правих виявляють прихильність до антиліберальних гасел путінської Росії, де влада проголошує себе захисницею “традиційних цінностей” на противагу принципам західної демократії.

Угорський уряд постійно наголошує на потребі співпраці з Москвою і називає шкідливими санкції ЄС, запроваджені проти Росії у відповідь на російське вторгнення в Україну.

Окрему увагу приваблює німецька антиіммігрантська партія Альтернатива для Німеччини (AfD), яка також виступає проти постачань зброї Україні і критикує санкції щодо Росії.

Представник AfD Петр Бюстрон, який має друге місце у партійному списку на виборах Європейського парламенту, нещодавно був змушений відкидати звинувачення про отримання грошей від російської дезінформаційної мережі Voice of Europe.

“AfD неодноразово діяла, як продовження терористичної держави - Росії”, - написав у березні в X заступник голови комітету з питань розвідки в німецькому парламенті Родеріх Кайзеветтер.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG