Спеціальні потреби

Попри політичну поляризацію у США, більшість американців поділяють основні цінності країни – опитування


Згідно з результатами нового опитування, попри глибоку політичну поляризацію в країні, більшість американців поділяють основні переконання щодо того, що означає бути американцем.

Опитування Центру дослідження зв’язків з громадськістю Associated Press та NORC показало, що приблизно 9 із 10 дорослих американців вважають право голосу, право на рівний захист за законом і право на приватність надзвичайно важливими або дуже важливими для національної ідентичності американців. Опитування також показало, що 84% американців так само ставляться до свободи віросповідання.

Результати, які включали погляди на низку різних свобод і прав, мають лише невеликі відмінності між республіканцями та демократами, за винятком права носити зброю, яке республіканці більше, ніж демократи, вважають основою ідентичності нації.

Разом з тим, лише 3 з 10 американців вважають, що демократія в країні функціонує добре. Близько половини опитаних сказали, що США є погано функціонуючою демократією, тоді як 14% респондентів вважають, що США взагалі не є демократією.

Опитування AP-NORC також виявило, що приблизно три чверті дорослих американців погоджуються з тим, що демократично обраний уряд надзвичайно або дуже важливий, і приблизно 8 із 10 думають так само щодо здатності людей, які живуть у США, отримати хорошу роботу та досягти американської мрії.

Але не всі американці погоджуються у тому, що саме означає досягнення цієї мрії, і які цінності є найважливішими для американської культури.

Демократи частіше, ніж республіканці — 71% проти 38% — вважають, що можливість приїхати до США з інших куточків світу, щоб уникнути насильства чи знайти економічні можливості, є основою ідентичності країни. Тоді як більшість республіканців, 58%, вважають культуру, засновану на християнських цінностях і переконаннях, важливою характеристикою, порівняно з лише 18% демократів.

Опитування виявило небагато розбіжностей щодо демократії як системи в теорії, але показало одну помітну прогалину: молоді американці у віці від 18 до 29 років рідше, ніж ті, кому 60+, казали, що США є добре функціонуючою демократією.

Молодь також рідше, ніж літні американці, вірять, що деякі характеристики є важливими для США як нації, зокрема наявність демократично обраного уряду. Приблизно 6 із 10 молодих людей вважають це важливим, у порівнянні з приблизно 9 із 10 людей старшого віку.

Професор політології в університеті Міннесоти Говард Лавін каже, що розкол поколінь зрозумілий. Багато молодих людей не пам’ятають часів, коли люди з протилежними поглядами та з різними політичними позиціями могли збиратися разом.

Опитування було проведено серед 1282 дорослих американців 21-25 березня 2024. Похибка вибірки для всіх респондентів становить плюс-мінус 3,8 відсоткових пунктів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG