Спеціальні потреби

Європейські сусіди цікавляться подіями в Україні, але вразливі для російської пропаганди – IRI


«В самому серці Європи є тенденції до послаблення підтримки основоположних трансатлантичних установ, як НАТО, та до більшої вразливості для впливу Росії», - йдеться в повідомленні аналітичного центру США International Republic Institute за результатами опитування проведеного IRI в Чехії, Угорщині, Польщі та Словаччині.

«Життєво важливо для США визнавати загрози, які становить зростання впливу Росії в Європі, що може підірвати основоположні засади трансатлантичного миру та безпеки», - прокоментував результати опитування директор IRI по Європі Ян Суротчак.

«Стурбований результатами опитування IRI про вразливість країн Вишеградської четвірки до російських оповідей та дезінформації», - твітує Джеймі Кірчик, дослідник Foreign Policy Initiative.

Більшість респондентів усіх чотирьох країн підтримують нейтралітет до НАТО та Росії (Словаччина: 73%, Чехія – 61%, Угорщина – 58%, та Польща – 53%). 75% словаків вважають, що Росія може бути партнером з безпеки, 59% чехів та 54% угорців, а також 35% поляків.

Опитування виявило велику зацікавленість населення країн Вишеградської четвірки подіями в Україні. 72% словаків, 68% чехів та поляків та 65% угорців цікавляться ситуацією в Україні. В той же час, опитування вказало на впливовість російської дезінформації. Наприклад, в Словаччині 38% читачів, які беруть інформацію з різних джерел, а не тільки провідних медіа, зазначили, що вони не вважають, що Росія провадить дезінформацію і ще 38% таких читачів не турбувало, що Росія фінансує ЗМІ, які вони читають.

Дивіться також: Трамп назвав тероризм та російську агресію серед головних загроз, на яких має сфокусуватися НАТО

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG