Спеціальні потреби

Українська опозиція відновила акції протесту


Українські опозиційні партії відновили протестні вуличні акції - на заклик противників президента Януковича. На вулиці Івано-Франківська, за оцінкою організаторів, вийшли до 10 тисяч людей. В МВС оцінили кількість учасників протестів значно скромніше. За даними міліції, в ході центром Івано-Франківська взяли участь близько трьох тисяч протестувальників. Мітинг і віче на Прикарпатті стало черговим етапом протестів опозиції з вимогою відставки Віктора Януковича і уряду Миколи Азарова.

Примітно, що співорганізатором мітингу виступила і партія УДАР. Її лідер Віталій Кличко вперше особисто взяв участь в антипрезидентських акціях “Вставай, Україно!”. Оглядачі звертали увагу на його відсутність на мітингах у Житомирі, Ужгороді та Львові і навіть почали говорити про суперечності в стані опозиції. Сам Кличко назвав ці припущення безпідставними.

“Так, ми лідери трьох різних партій, з різними програмами й ідеологіями. Але, нас об'єднує найважливіше: ми - українці, ми бачимо Україну європейською державою і ми разом боремося проти авторитаризму. Те, що сьогодні відбувається в країні: політичні переслідування, придушення прав і свобод громадян, зубожіння людей - це все результати дій президента Януковича та уряду Азарова. Ми не хочемо в своїй країні залежати від бажання однієї людини і того, з якої ноги вона встала. Ми повинні побороти режим Януковича і повернути країну на європейський шлях розвитку”, - заявив Кличко. Він також наголосив, що його політична сила підтримує якнайшвидше ухвалення закону про імпічмент президента та вимогу відставки уряду Миколи Азарова.

Лідер партії “Батьківщина” Арсеній Яценюк також відзначив відсутність суперечностей піж партнерами. “Ми продовжуємо акцію “Вставай, Україно!”. Ви бачите, що ми як три політичні сили - разом. Ми єдині в нашому прагненні принести зміни в нашу країну. Ми маємо чіткий перелік політичних і економічних вимог. Окрім відставки президента Януковича і відставки уряду, яка до речі буде розглядатися на наступному пленарному тижні роботи Верховної ради, у нас є соціальний пакет вимог. Це - скасування пенсійної реформи, скасування медичної реформи, ухвалення нового податкового кодексу”, - заявив Яценюк.


Так, ми лідери трьох різних партій, з різними програмами й ідеологіями. Але, нас об'єднує найважливіше: ми - українці, ми бачимо Україну європейською державою і ми разом боремося проти авторитаризму.
Віталій Кличко, лідер партії УДАР
Цього тижня опозиція проведе свої мітинги ще у двох містах Західної України - Тернополі і Чернівцях. Вже наступного тижня опоненти президента закликають своїх прихильників підтримати вимогу до Верховної ради оголосити вибори міського голови Києва. Цю ініціативу підтримала і низка громадських організацій, незадоволених діями призначеного президентом столичного очільника Олександра Попова.

Оглядачі відзначають, що попри низьку популярність правлячої партії, лідерам опозиції поки не вдається організувати дійсно потужні протестні акції. Політолог Володимир Цибулько вважає, що опонентам влади досі не вдалося показати суспільству альтернативу нинішній політиці правлячої верхівки. “Всі пропозиції з боку опозиції зводяться фактично до того, щоб замінити собою політиків, які знаходяться при владі. Майдан в 2004-ому виник з потреби змінити державну систему. Опозиція досі не змогла донести до людей своє бачення того, яку державу вона хоче побудувати. Тому громадяни інтуїтивно відчувають, що опозиція просто розраховує відсторонити від влади президента Януковича, але не відмовитися від практик діючої влади. Через це й виникає така глобальна недовіра до опозиції. Люди просто не хочуть бути чиїмось інструментом”, - вважає Цибулько.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG