Спеціальні потреби

Американське агентство ОПІК відновлює працю в Україні


Об’єм американських інвестицій в українську економіку незабаром може зрости. Урядове агентство США – ОПІК, яке надає кредитування та страхує інвестиції американських компаній, що працюють за кордоном, відновлює свою роботу в Україні. У вівторок у штаб-квартирі ОПІК у Вашингтоні відбулась церемонія підписання меморандуму про взаєморозуміння між українською та американською сторонами.

Підписаний меморандум про взаєморозуміння відкриває шлях приватним американських компаніям до інвестування в українські проекти. Американці зможуть активніше працювати в Україні, оскільки їхні інвестиції будуть захищені гарантіями уряду США. Крім того, ОПІК може надавати кредитування під цільові проекти у розмірі від 15 тисяч доларів до 300-400 мільйонів доларів.

Говорить виконуючий обов’язки президента ОПІК Лоренс Спінеллі:

«Ми дуже задоволені, ми відчуваємо, що Україна зацікавлена в американських інвестиціях. Як ви знаєте, ОПІК довго не діяв в Україні. У нас були деякі непорозуміння. Ми їх вирішили. І з підписанням цього документа ми відновили свою діяльність в Україні, і знову допомагатимемо американським інвесторам».

Головним партнером ОПІК в Україні буде фонд «Єдиний світ». Голова правління фонду Едуард Прутнік назвав співпрацю сильним сигналом.

«Співпраця з ОПІК є сильним сигналом для всього світу, що в Україні змінилася влада, якій довіряють, що економічні реформи, про які заявив президент України Віктор Янукович – їм вірять і поновлюють програму співпраці з ОПІК в Україні».

За словами Спінеллі, американці розраховують на те, що бізнес клімат в Україні буде покращуватися, а задекларована урядом програма економічних змін розвиватиметься.

«На мою думку, ключовим моментом нашої роботи є те, що український уряд повинен продовжувати створювати позитивний інвестиційний клімат. За допомогою прозорості, верховенства права, запровадження правил, які зрозумілі бізнес-громаді. Всі ці речі будуть приваблювати американських інвесторів. Уряд пообіцяв робити такі кроки і, я думаю, він дотримається своєї обіцянки».

Як сказав колишній президент ОПІК Пітер Ватсон, найбільший інтерес американські інвестори проявляють до кількох секторів економіки, де сподіваються ефективно співпрацювати з українськими підприємцями:

«Відновлювальна енергетика, чисті технології – це дуже важливо для всіх. Розбудова інфраструктури, сільське господарство – це головні сфери, які потребують інвестицій».

Пітер Ватсон також зазначив, що за розвитком бізнес-партнерства України та США особливо стежать в адміністрації Барака Обами:

Віце-президент Байден вплинув на ці процеси і підтримав наші ініціативи. І між США та Україною зараз сформувалися відчуття взаємної важливості.

Роль віце-президента Джозефа Байдена у процесі відновлення діяльності ОПІК в Україні відзначив і Едуард Прутнік.

«Я дуже дякую керівництву ОПІК, без якого це не було б можливо, особисто пану Байдену, віце-президенту США. Тому, що це добра воля відносин з Україною».

Дуже важливо, застерігає теперішній голова ОПІК, щоб перші спільні інвестиційні проекти США з Україною дали позитивний результат:

«Для нас важливо, щоб перші інвестиційні проекти, які прийдуть зараз в Україну з відкриттям ОПІК, були успішним. Тому Єдиний світ може посприяти нам, якщо виникнуть якісь проблеми, і просунути ці проекти вперед. Успіх надихне інших інвесторів прийти в Україну».

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG