Спеціальні потреби

Між Юлією Тимошенко та генеральною прокуратурою – непорозуміння


Між Юлією Тимошенко та генеральною прокуратурою – непорозуміння
Між Юлією Тимошенко та генеральною прокуратурою – непорозуміння

Довготривале розслідування справ екс-прем’єрки генеральною прокуратурою ускладнюється ще й протилежними публічними заявами з обох сторін. Після того, як ГПУ попередила Юлію Тимошенко, що може замінити підписку про невиїзд на більш суворий захід, політик заявила, що слідчий таких заяв не робив. Натомість ГПУ зробила заяву, що ця інформація є «неправдивою, направленою на спотворення суспільної думки».

Лідерка партії «Батьківщини» спростувала інформацію про можливість арешту сьогодні, після того, як вийшла від слідчого.

«Слідчий здивувався і сказав, що ніяких таких заяв він не робить. І коли я уточнила, ця заява прес-служби прокуратури, він сказав, що до прес-служби він не має ніякого відношення, і що це заяви прес-служби, а не слідчого», - сказала Юлія Тимошенко. Коментуючи заяви прес-служби ГПУ, політик заявила, що вони є «сфальшовані, інспіровані і нічого спільного з позицією самого слідчого не мають».

У відповідь на твердження лідерки «Батьківщини», її слідчий заперечив вищесказане. «Жодних розмов про це з обвинуваченою у мене не було, що підтверджується відеозаписом ходу слідчих дій», процитувала прес-служба слова слідчого у справі за обвинуваченням Юлії Тимошенко. Усі дії з екс-прем’єркою фіксуються на відео, бо обвинувачена стала перекручувати все, що відбуваються на слідстві, каже слідчий.

У Генпрокуратурі наголосили про заміну запобіжного заходу після того, як Юлія Тимошенко «вкотре зірвала слідчі дії». За версією ГПУ, обвинувачена декілька разів з’являлась без захисника, і стверджувала, що хоче мати захисником лише Сергія Власенка. У ГПУ таке бажання вважають неприйнятним, так як Сергій Власенко – народний депутат, і не може займатися адвокатською діяльністю. В разі ж необрання іншого захисника у прокуратурі погрожують призначити безоплатного захисника за державний рахунок.

Юлія Тимошенко такі заяви визнала «необґрунтованими», пояснивши, що згідно з рішенням Конституційного Суду від 2000 року кожна людина може залучити до кримінального процесу захисника, який не обов’язково повинен мати адвокатську ліцензію.

Порушення справ проти екс-прем’єр-міністерки засудив президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс, назвавши їх «політично-вмотивованими», а також «спробою президента Януковича залякати і придушити демократичну опозицію в Україні».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG