Спеціальні потреби

Захист Луценка впевнений, що їх підтримає Європейський суд з прав людини


Захист Луценка впевнений, що їх підтримає Європейський суд з прав людини
Захист Луценка впевнений, що їх підтримає Європейський суд з прав людини

Захисники екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка запевняють, що рішення Європейського суду з прав людини “вже на виході”. Дружина заарештованого політика Ірина Луценко впевнена, що на 90% це рішення буде на користь Луценка.

“Нашу заяву було прийнято Європейським судом у надзвичайно швидкий термін. Розглядають цю ситуацію вже півроку, ми знаємо, що це рішення вже на виході”, - заявила Ірина Луценко під час прес-конференції у п’ятницю.

Адвокат екс-міністра Ігор Фомін також вважає, що перспектива винесення рішення по справі Луценка Європейським судом може впливати на прискорення проведення судових засідань в Україні.

Захисники зазначили, що прискорення розгляду справи є очевидним, адже коли раніше допитували по декілька свідків за одне засідання, то на засідання у четвер запросили одразу 10 свідків. Засідання у четвер також було рекордним і за часом - воно тривало 14 годин поспіль.

Адвокати Юрія Луценка назвали вчорашнє засідання “проявом приниження людини, застосування тортур та катування”.

“За 34 роки я вперше зіткнувся із таким судовим процесом та таким беззаконням, який вчора творився в залі судового засідання, де розглядалася справа за обвинуваченням Юрія Луценка”, коментує судове засідання у четвер адвокат Олексій Баганець.

У п’ятницю до суду не з’явився ані Юрій Луценко, ані свідки. Через що суд переніс засідання. На думку дружини Луценка, екс-міністру було так погано, що він не зміг приїхати до суду. А свідків не запросили спеціально, бо знали, що суду не буде.

“Погано йому ще з Різдва, він писав заяви до СІЗО з проханням обстеження, але жодних вимог не було виконано”, говорить Ірина Луценко. Так, на сайті “Народної самооборони” були викладені фотографії з 14-годинного засідання, на яких Луценко лежить у клітці для підсудних. За словами дружини, тоді її чоловік не міг навіть сидіти від болі.

Натомість сторона обвинувачення назвала такі фотографії “ламанням комедії”. Коментуючи фотографії, представник державного обвинувачення Дмитро Лобань заявив, що вони були інсценовані. “Народний депутат Ар’єв дістав свій телефон з фотокамерою, попросив Луценка лягти на лавку, сфотографував його”, говорить прокурор.

На думку Дмитра Лобаня, Юрій Луценко свідомо зриває судові засідання, не приходячи на них. Так, в п’ятницю Державна пенітенціарна служба повідомила, що екс-міністр не має медичних протипоказань щодо участі в судових засідань, а стан здоров’я заарештованого є задовільним.

Також прокурор прокоментував закиди про 14-ти годинне судове засідання, заявивши, що якщо виключити всі перерви, то “вийде цілком нормальне судове засідання по часу”.

XS
SM
MD
LG