Спеціальні потреби

Переформування українського Кабміну триває


Переформування українського Кабміну триває
Переформування українського Кабміну триває

Нове призначення від президента Віктора Януковича – Валерій Хорошковський перейшов на місце першого віце-прем’єра, залишивши пост міністра фінансів. Таким чином, Хорошковський замінив Андрія Клюєва, якого відправили секретарювати у РНБО тиждень тому.

В уряді Валерію Хорошковському відвели напрямок української євроінтеграції. Зокрема, новий перший віце-прем'єр повинен тримати під контролем парафування угод з ЄС, процес лібералізації безвізового режиму та адаптацію законодавства до норм Євросоюзу. Такі завдання перед Валерієм Хорошковським поставив глава уряду Микола Азаров.

«Найголовніший напрямок – це європейська інтеграція, саме цьому напрямку ми приділяємо величезну увагу», пояснив Микола Азаров, розказуючи про обов’язки нового віце-прем'єра.

Про прогрес євроінтеграції України із Хорошковським можна забути, впевнений голова Наглядової Ради Інституту світової політики Віктор Шлінчак. Перш за все, через те, що Валерій Хорошковський більше асоціюється із Росією, коли його попередник Клюєв вже був відомий в Європі. «Наскільки це комфортно буде самому Валерію Івановичу, судити важко, оскільки він сам завжди асоціювався із Росією. І переговори, наприклад, з тим самим МВФ він провалив, будемо говорити відверто», - відзначив Віктор Шлінчак. Через це експерт переконаний, що ратифікація Угоди про асоціацію буде довгою, і не відбудеться у цьому році.

Заступник голови фракції Партії регіонів Анатолій Кінах зазначив, що крім євроінтеграції Хорошковський займатиметься й налагодженням діалогу між підприємцями, бізнесом та урядом. За словами Анатолія Кінаха, Валерій Хорошковський повинен спрямувати увагу на те, щоб «Уряд працював як команда, яка виконує державні завдання високого значення на основі системної високопрофесійної співпраці».

За словами голови правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, Хорошковський насамперед займатиметься збалансуванням держбюджетом, в першу чергу, для того, щоб віднайти ресурс для підвищення соціальних виплат та привернути увагу виборців до регіоналів. Експерт заперечує чутки, що Валерій Хорошковський може замінити Миколу Азарова найближчим часом. «Президент крутить кубик Рубіка, щоб знайти необхідну комбінацію. В даному випадку вийшло, що Азаров буде виконувати роль консерватора, не схильного до авантюр, а Хорошковський буде йому противагою», - сказав Володимир Фесенко, коментуючи нові призначення.

Наразі пустують посади міністрів економіки та фінансів. На сайті президента вказується, що Микола Азаров пропонував призначити Петра Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі. Віктор Янукович зазначив, що вже зустрічався із Порошенком, і наразі очікує від нього письмового викладу дій на посаді міністра.

XS
SM
MD
LG