Спеціальні потреби

ООН починає відновлювати роботу у звичайному режимі. Перша фаза відкриття запланована на 20 липня  


Засідання ООН
Засідання ООН

Вперше з початку пандемії та зміни режиму роботи на онлайн, в будівлі Організації об’єднаних націй відбулося справжнє засідання.

Члени Ради безпеки, яка складається лише з 15 членів, зустрілися для голосування та прийняття рішень. Аби забезпечити дотримання правил соціального дистанціювання, зустріч відбулася у залі економічної та соціальної ради. Цьому рішенню передувало значне покращення епідеміологічної ситуації з коронавірусом в Нью-Йорку.

Повернення до звичного формату ініціювала Німеччина, яка головує в Радбезі в липні 
Каже Олег Ніколенко, речник Постійного представництва України при ООН

Як пояснив «Голосу Америки» Олег Ніколенко, віце-голова комітету ООН з інформації та речник Постійного представництва України при ООН, повернення до звичного формату ініціювала Німеччина, яка головує в Радбезі в липні. «Для Німеччині було важливо повернутися в ООН та продемонструвати, що Рада безпеки працює і здатна виконувати свої мандати», - пояснює він.

Фізичні зустрічі завжди набагато ефективніші додає речник, адже під час онлайн засідань часто пропадає зв`язок. Є й інші технічні складнощі, зокрема щодо процедури прийняття рішень. Зі стартом карантину голосування перейшло у дистанційний режим та займало досить тривалий час. Членам делегацій надавалася мінімум доба, аби подати рішення у письмовій формі.

«Вчора Радбез повернувся до звичного формату: відкритого голосування руками, що дозволило оперативно прийняти багато важливих рішень», - пояснює Ніколенко. Він не виключає, що і подальші засідання Радбезу будуть відбуватися у стінах ООН.

На 20 липня запланована перша фаза відкриття самої будівлі ООН

Також на 20 липня запланована і перша фаза відкриття самої будівлі ООН. Якщо наразі у її приміщенні працює близько 200 осіб, які забезпечують охорону та роботу делегацій онлайн, з понеділка їхня кількість збільшиться удвічі. Проте це лише 10% від звичної кількості працівників та відвідувачів ООН. Ніколенко також додає, що поки рано говорити про відновлення фізичних засідань Генеральної асамблеї. «Якщо ми говоримо про широкий формат зустрічей – це більш складне рішення. Тут потрібно більше часу, інформації та аналітики», - пояснює він.

Засідання ООН
Засідання ООН

Досі не прийнято остаточне рішення і про те, яким буде формат відкриття нової 75-ої сесії Генеральної асамблеї ООН. Наразі лише відомо, що воно не буде переноситися і відбудеться 15 вересня.

Кілька тижнів тому голова 74-ой сесії Генасамблеї ООН Тіджані Мухаммад-Банде звернувся до країн-учасниць з пропозицією провести заплановану сесію в онлайн-режимі через пандемію COVID-19. Проте, за словами Ніколенка, не всі держави підтримують цю ініціативу. «Тому це питання зараз активно обговорюється», - каже він.

Засідання ООН
Засідання ООН

Дипломат не виключає, що глави держав та урядів все ж таки не будуть присутні особисто. Їхні традиційні виступи будуть записані на відео та транслюватимуться на екранах в залі Генасамблеї. Остаточне рішення щодо формату буде прийнято в найближчі кілька тижнів.

Нагадаємо, штаб квартира ООН закрилася для відвідувачів на перейшла на дистанційний та онлайн формат роботи 11 березня.

Дивіться також: Президент Трамп оголосив нові санкції проти Пекіну та заявив про кінець особливих відносин із Гонконгом

XS
SM
MD
LG